Przyjaciele Misia Uszatka nagrodzeni

13 listopada 2017 w sali multimedialnej MiPBP odbyło się uroczyste wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy „Przyjaciele Misia Uszatka”. Konkurs zorganizowany został z okazji 60. rocznicy pierwszego wydania przygód sympatycznego Misia Uszatka autorstwa Czesława Janczarskiego oraz 55. rocznicy pierwszej adaptacji filmowej.

Do konkursu zostały zgłoszone 274 prace z wodzisławskich przedszkoli i szkół podstawowych. O nagrody zadbali: prezydent miasta Mieczysław Kieca oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim.

Komisja konkursowa przyznała 35 nagród i wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie klas I-III szkół podstawowych.  Podczas uroczystości dyplomy i nagrody laureatom wręczali: Mieczysław Kieca – prezydent miasta Wodzisławia Śl. oraz Ewa Wrożyna-Chałupska – dyrektor Biblioteki. Uroczystość uświetnił koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śl. pod kierunkiem Barbary Połednik oraz Jakub Knopik, który wykonał dwa utwory muzyczne na trąbce. Wystawę wszystkich prac konkursowych można oglądać w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży do 8 grudnia 2017 r.

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

I miejsce –Amelia Sobala

II miejsce – Lena Miszczak

III miejsce –Milena Tomczyk

DZIECI W WIEKU SZKOLNYM

I miejsce – Maciej Przybyła

II miejsce –Małgorzata Ochojska

III miejsce – Samanta Kulikowska

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

źródło: MiPBP