Przewodnik miejski

Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza"

Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” śmiało można uznać za największą atrakcję Wodzisławia Śląskiego, całego powiatu wodzisławskiego oraz jego okolic. Park linowy, profesjonalne trasy rowerowe (chociażby do dirt jumpingu czy slopestyle'u), arena do gry w chowanego, labirynty, skate park, tor pojazdów zdalnie sterowanych, plac zabaw, linarium, stoły do gry w szachy, wydzielone wybiegi dla psów, boksy do grillowania... To nie jedyne atrakcje, jakie odwiedzającym ma do zaoferowania Rodzinny Park Rozrywki.

Ośrodek rekreacyjny "Balaton"

Kto nie odwiedził jeszcze "Balatonu", ten nie zna Wodzisławia Śląskiego! Ośrodek rekreacyjny znajduje się w Lesie Miejskim na historycznym Grodzisku. To tutaj odpoczniecie na plaży przy kąpielisku, wypożyczycie sprzęt wodny: kajaki i rowerki czy skorzystacie z parku linowego, ścieżek zdrowia i tras rowerowych. Widzimy się na "Balatonie" - jedynym takim miejscu w Polsce!

Punkt Informacji Turystycznej

Punkt Informacji Turystycznej w Wodzisławiu Śląskim to miejsce pierwszego kontaktu turysty z miastem. Można tu pobrać bezpłatnie materiały informacyjno-promocyjne o Wodzisławiu Śląskim i jego atrakcjach. Ponadto można uzyskać m.in. informacje o zabytkach, o odbywających się w mieście imprezach kulturalno-sportowych.