UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Przedszkola, szkoły i Żłobek Miejski zamknięte do 14 czerwca

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w powiecie i regionie wodzisławskie przedszkola, Żłobek Miejski nr 1 oraz szkoły podstawowe pozostają zamknięte do 14 czerwca br. Decyzja ta została podjęta w trosce o bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców oraz pracowników placówek oświatowych.

Po wielu rozmowach i konsultacjach, także z przedstawicielami służby zdrowia, podjęliśmy decyzję, iż nasze przedszkola i szkoły pozostaną jeszcze zamknięte do 14 czerwca. Taka decyzja podyktowana jest sytuacją epidemiologiczną w powiecie i regionie. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim bezpieczeństwo Waszych dzieci, Was i pracowników placówek oświatowych. Obecnie ryzyko zaistnienia nowego ogniska zakażeń jest zbyt duże. Proszę zatem, uzbrójmy się w cierpliwość. Pamiętajmy, że wystarczy jeden przypadek zakażenia w grupie i kwarantanna jest nakładana na wszystkie dzieci, ich rodziny oraz pracowników. Co bardzo ważne, od 1 czerwca nauczyciele szkół podstawowych będą w pełni dostępni dla uczniów ósmych klas. Umożliwimy konsultacje zdalne oraz w szkołach. Bezpieczeństwo pozostaje najwyższym priorytetem - czytamy w komunikacie prezydenta Mieczysława Kiecy.

Ponadto powrócą do szkół - dla chętnych - zajęcia rewalidacyjne, zaś uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych mogą korzystać z konsultacji online.

Wynajem sal sportowych będzie możliwy w wyznaczonych szkołach i pod warunkiem zachowania odpowiedniego reżimu sanitarnego. W tym celu należy kontaktować się z dyrektorami placówek.