UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Przed nami interesujące wydarzenia w ramach FIS

Od marca trwa druga edycja Funduszu Inicjatyw Społecznych, w ramach którego mieszkańcy ponownie mogą starać się o wsparcie realizacji swoich pomysłów. W tym roku w puli FIS-u także znalazło się 100 tys. zł.

Część środków z puli 100 tys. zł. zostało już rozdysponowanych pomiędzy wodzisławianami, nieformalnymi grupami mieszkańców, klubami czy fundacjami, które zgłaszały się do miasta po wsparcie realizacji swoich pomysłów. Wydarzenia, które zostały zorganizowane w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych wpisywały się w uroczyste obchody 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a także jubileuszowych, 50. Dni Wodzisławia Śląskiego.

Przed nami kolejne interesujące wydarzenia w ramach FIS. Wodzisławianie będą mogli wziąć udział w następujących imprezach:

  • Poezja w wierszach, malarstwie i muzyce w ramach obchodów trzydziestolecia wyborów z 1989 roku

Wydarzenia zainicjowane przez Grupę Lokalnych Twórców. Spotkanie dedykowane sztuce odbędzie się 1 września o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej wodzisławskiego dworca kolejowego. Swoimi artystycznymi spostrzeżeniami, wizjami i wrażliwością podzielą się, z uczestnikami wydarzenia, twórcy: Grażyna Zarzecka, Izabela Gardian i Henryk Krótki z Kurcbend Evergreens Orchestra. Więcej informacji o inicjatywie, kliknij tutaj. Koszt dofinansowania wydarzenia to 3 tys. zł. 

  • Międzynarodowy Turniej Szachowy - 15 lat razem w Unii

To będzie dwudniowe wydarzenie, do którego udziału zostali zaproszeni zawodnicy polskich, czeskich i słowackich klubów szachowych. Turniej jest otwarty dla wszystkich szachistów, bez względu na wiek. Zostanie rozegrany w kategorii open oraz grupach, które będą zrzeszać młodych adeptów szachów. Wydarzenie odbędzie się 16-17 listopada w "Gościncu Wodzisławskim". Jednym z celów organizacji Międzynarodowego Turnieju Szachowego w Wodzisławiu Śląskim jest promocja i propagowanie naszej przynależności do UE i chęć współpracy z innymi państwami, które również są jej członkami. Koszt dofinansowania inicjatywy to ok. 7 tys. zł.

  • Festiwal Sportowy w 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Grupa wodzisławskich fanów biegania na czele z Ireneuszem Stachowiakiem, z ramienia miasta Wodzisławia Śląskiego i dzięki dofinansowaniu w ramach programu FIS, zorganizuje festiwal sportowy upamiętniający 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się w listopadzie na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Festiwal będzie wielopokoleniową imprezą sportową, w której będą mogły wziąć udział całe rodziny. W ramach wydarzenia przewiduje się rywalizację biegową oraz nordic walking na różnych dystansach. Kwota dotacji to 3,5 tys. zł.

  • Koncert jazzowy jubileuszowy w rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej

Muzyka instrumentalno-wokalna "na żywo", spotkanie z największymi muzykami jazzowymi, koncert wzbogacony malarstwem i słowem. Koncert odbędzie się na przełomie października/listopada w Hotelu Ostrawa. Koszt dofinansowania wydarzenia to 6,5 tys. zł.

W sprawie Funduszu Inicjatyw Społecznych można kontaktować się z pracownikami Biura Spraw Społecznych Urzędu Miasta (nr tel. 32 45 90 535).