Prezydent zaprasza na Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Inspirujący, koncertowy i pełen atrakcji Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy trwać będzie do 22 grudnia na rynku. W sobotę, 16 grudnia na rynku wystąpi zespół Feel.

Każdy dzień jarmarku obfitował będzie w różnorodne wydarzenia, adresowane do szerokiego grona odbiorców. Dzięki tym wydarzeniom, przez ponad dwa tygodnie, z pewnością właściwie nastroimy się na święta.

- Wielkimi krokami zbliża się najradośniejszy moment grudnia, jakim są Święta Bożego Narodzenia. Coraz intensywniej o nich myślimy, zaczynamy się do nich przygotowywać. Bez wątpienia pomoże nam w tym Wodzisławski Jarmark Bożonarodzeniowy. Gorąco zapraszam do uczestnictwa w nim i wspólnego przeżywania tego pięknego czasu - mówi Mieczysław Kieca, prezydent miasta.

Okazjonalne ozdoby, rękodzieła, a także przysmaki to tylko niektóre z licznych propozycji, w jakie zaopatrzone będą stoiska. Z przedświątecznych zakupów skorzystać można będzie codziennie od 10:00 do 17:30. To jednak nie jedyna atrakcja Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Po raz pierwszy w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Ice Show. W piątek, 15 grudnia na oczach widzów z wielkiego lodowego bloku powstanie wyjątkowy zaprzęg składający się z sań i reniferów w rzeczywistych wymiarach. Tego spektakularnego widowiska bez wątpienia nie można przegapić.

Szczególnie zapowiada się świąteczny koncert znanej i lubianej grupy Feel, która wystąpi w sobotę, 16 grudnia. Charyzmatyczny wokalista, piękne muzyczne brzmienie dostarczą nam wielu niezapomnianych emocji.

Nie zabraknie też refleksyjnych spotkań i szczodrych życzeń w czasie wspólnej zaplanowanej na niedzielę, 17 grudnia Wigilii dla mieszkańców.

Szczegółowy program Jarmarku znajduje się na stronie www.wodzislaw-slaski.pl oraz www.wck.wodzislaw.pl

Wydarzenie dla Miasta Wodzisławia Śląskiego organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury.

Program Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego:

12 grudnia (wtorek)

godz. 16:30 Na sportowo – rozgrzewka z Zumbą Fitness

godz. 18:00 Świąteczne morsowanie z Wodzisławskimi Morsami

13 grudnia (środa)

godz. 16:30 Koncert kolęd Roksany Ostojskiej, wokalistki Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej oraz tworzenie ozdób bożonarodzeniowych – malowanie bombek, tworzenie zawieszek choinkowych z kołem plastycznym WCK

14 grudnia (czwartek)

godz. 16:30 Koncert kolęd Oliwii Węgrzyk, wokalistki Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej oraz tworzenie stroiku świątecznego z „Kwiaty i Styl”

15 grudnia (piątek)

godz. 16:00-19:00 ICE SHOW - widowisko, podczas którego z wielkiego lodowego bloku powstanie wyjątkowy zaprzęg, składający się z sań i reniferów w rzeczywistych wymiarach

godz. 17:30 Koncert kolęd w wykonaniu ZPiT Vladislavia

16 grudnia (sobota)

godz. 15:30 Kraina Lodu – animacje dla dzieci z Elzą, Anną, Kristofem i Olafem – postaciami z bajki

godz. 19:00 Koncert zespołu FEEL - charyzmatyczna grupa wystąpi w świątecznym repertuarze

17 grudnia (niedziela)

godz. 17:00-18:00 Świąteczne animacje dla dzieci z Mikołajem, Aniołkami i Śnieżynkami

godz. 19:00 Wigilia dla Mieszkańców, koncert Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej

18 grudnia (poniedziałek)

godz. 17:00 Teatr Wodzisławskiej Ulicy zaprezentuje spektakl "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa