Prezydent zaprasza młodzież do dyskusji

Za nami dwa panele dyskusyjne pn. „Wokół społeczności…” z ludźmi kultury oraz rodzicami. Tym razem prezydent miasta Mieczysław Kieca zachęca do rozmowy młodzież oraz młodych dorosłych. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zadawania pytań, omówienia nurtujących nas spraw oraz dyskusji o problemach, z którymi boryka się ta grupa społeczna. Kolejna odsłona panelu odbędzie się ponownie w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów w najbliższy czwartek, 25 maja o godz. 17:00.

Młodzi ludzie torują nowoczesną drogę do przyszłości. Zdanie młodego pokolenia to niezwykle istotna część nadchodzących zmian. Jak nie oni to kto? Jak nie teraz to kiedy? Podczas dyskusji prezydenta z młodzieżą będzie można poruszyć m.in. kwestie związane ze sposobem realizacji miejskich inwestycji, edukacją czy propozycjami zatrzymania młodych ludzi w Wodzisławiu Śląskim. Czego oczekują? Czego im brakuje? Na te i inne pytania podczas najbliższego panelu dyskusyjnego postarają się wspólnie znaleźć odpowiedzi uczestnicy.

- Z niecierpliwością czekam na najbliższe spotkanie z młodzieżą. Od młodych ludzi zależy przyszłość nas wszystkich. To w nich tkwi ogromna siła i potencjał. Jestem pewien, że ich głosy, pomysły oraz krytyczne spojrzenie na różne sytuacje będą nieocenione w dążeniach do rozwoju naszego miasta. Nie ma idealnego miejsca do życia, ale wspólnie możemy do tego zmierzać - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Pierwszy panel odbył się 23 lutego 2023 roku z ludźmi kultury. W rozmowie udział wzięli zarówno pracownicy miejskich jednostek kulturalnych, jak i przedstawiciele stowarzyszeń oraz lokalni artyści. Zebrane osoby wymieniały się pomysłami, a także podkreślały, jak ważna jest współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi we wspomnianym obszarze.

Cykl pn. „Wokół społeczności…” to co najmniej sześć spotkań z różnymi grupami społecznymi miasta. Do kolejnych, zaproszeni zostaną m.in. sportowcy, przedsiębiorcy i seniorzy. Szczegóły dotyczące terminów kolejnych paneli pojawią się wkrótce.