Prezydent zaprasza do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym

Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do udziału w cyklu spotkań pn. „Wokół społeczności…”. Spotkania przyjmą formę panelu dyskusyjnego, który będzie doskonałą okazją do zadawania pytań, omówienia nurtujących nas spraw oraz dyskusji o kwestiach, które uczestnicy uznają za warte poruszenia. Pierwsze z nich odbędzie 23 lutego o godz. 17:00 w Pałacu Dietrichsteinów. Do rozmowy zapraszamy ludzi związanych z kulturą.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy artystów i osoby zawodowo związane z kulturą. Porozmawiamy na temat kondycji kultury lokalnej i perspektywach jej rozwoju. W Wodzisławiu Śląskim prężnie działają trzy jednostki kulturalne - Wodzisławskie Centrum Kultury, Biblioteka oraz Muzeum, które skupiają ludzi, działających w różnych dziedzinach artystycznych tj. taniec, sztuki plastyczne, teatr czy muzyka, a także historyków, bibliotekarzy, instrumentalistów i wielu innych. W mieście na co dzień żyje także wiele utalentowanych osób, które rozwijają swoje umiejętności poza granicami powiatu. Każda z nich może wziąć udział w panelu i zabrać głos. Wszelkie uwagi i propozycje będą mile widziane, ponieważ nie ma zdania, które nie byłoby dla nas istotne.

- Chcemy, aby te spotkania z różnymi grupami społecznymi w naszym mieście przybrały bardziej kameralną formę. Dzięki temu w mniejszych grupach będziemy mogli porozmawiać
o tematach dla nich najbardziej istotnych, mieszczących się w obszarach, które są integralną częścią ich życia. Serdecznie zachęcam do udziału w panelu dyskusyjnym. Rozmowa jest niezwykle potrzebna i wierzę, że pozwoli nam wypracować wspólne działania, nowe pomysły
i inicjatywy - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Cykl zakłada co najmniej sześć spotkań z różnymi grupami społecznymi miasta, w których znajdują się m.in. rodzice, sportowcy, przedsiębiorcy, seniorzy i młodzież. Szczegóły dotyczące kolejnych paneli oraz ich terminów pojawią się już wkrótce.