Prezydent z wnioskiem do wicepremiera Glińskiego

Prezydent miasta Mieczysław Kieca wystosował wniosek do ministra kultury i dziedzictwa narodowego i wiceprezesa Rady Ministrów Piotra Glińskiego. Prezydent zwrócił się o uzasadnienie decyzji o odrzuceniu wniosku projektowego „Kompleksowa modernizacja Pałacu Dietrichsteinów” w ramach naboru nowych projektów do Kontraktu Terytorialnego. Czy inwestycji zostanie ostatecznie przyznane dofinansowanie?

Projekt dot. Pałacu Dietrichsteinów miasto zgłosiło do ogłoszonego w lipcu naboru do Kontraktu Terytorialnego. O możliwości modernizacji budynku Muzeum Miejskiego i Urzędu Stanu Cywilnego pisaliśmy już TUTAJ.

- We wrześniu otrzymaliśmy wiadomość, że Zarząd Województwa wydał uchwałę w sprawie przyjęcia listy najistotniejszych przedsięwzięć z zakresu kultury rekomendowanych do ujęcia w Kontrakcie Terytorialnym dla województwa śląskiego. Wśród wyróżnionych inwestycji znalazła się kompleksowa modernizacja Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim. Wszyscy cieszyliśmy się, że jeden z najważniejszych zabytków naszego miasta i najstarszy obiekt klasycystyczny na ziemiach polskich ma szansę na generalny remont. Niestety, nasze przedsięwzięcie inwestycyjne nie otrzymało rekomendacji kierownictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stąd moja decyzja o wystosowaniu apelu do wicepremiera Glińskiego.  - tłumaczy prezydent Mieczysław Kieca.

Z treścią dokumentu zaadresowanego do wiceprezesa Rady Ministrów można zapoznać się TUTAJ (część 1) i TUTAJ (część 2).