Prezydent Mieczysław Kieca kandydatem do Sejmu

Po 17 latach pełnienia funkcji prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca zdecydował o wzięciu udziału w wyborach do Sejmu.

W czasie pięciu kadencji pełnienia funkcji prezydenta prezydent Mieczysław Kieca zdobył zaufanie i szacunek lokalnej społeczności dzięki swojej zaangażowanej postawie, skutecznym działaniom i trosce o dobrobyt miasta oraz jego mieszkańców. Dzięki pełnieniu funkcji posła będzie miał możliwość reprezentowania interesów Wodzisławia Śląskiego i całego regionu na szerszym, krajowym szczeblu.

Zdecydowałem o woli kandydowania w jesiennych wyborach do Parlamentu RP. Chcę zostać waszym posłem, chcę, żebyśmy żyli w uczciwym kraju, w kraju, który nas będzie chronił i bronił. W kraju, w którym stabilnie będziemy rozwijać nasze pasje i nasze rodziny. W kraju, w którym będziemy szczęśliwi. Zależy mi na tym, aby krajem rządziły skuteczne osoby, politycy prawdziwie sprawdzeni w działaniu, kompetentni, uczciwi i konsekwentni. Zależy mi na tym, aby w naszym kraju każdy z nas miał równy start i stabilnie mógł się rozwijać. Zależy mi na tym, aby nasz kraj był najlepszym dla nas miejscem dla ziemi, dla nas wszystkich. Od 25 lat jestem przedsiębiorcą i rzemieślnikiem. Od 17 lat jestem waszym prezydentem, samorządowcem. Od trzech lat nareszcie jestem ojcem. Wiem, jak ważne jest, aby przedsiębiorcy mali i średni, rzemieślnicy, mieli stabilne podstawy prawne i podatkowe do rozwoju własnych firm. Wy je pięknie tworzycie, a działalność gospodarcza po prostu musi się opłacać. Zależy mi na tym, aby nasze gminy, miasta, miasteczka i powiaty rozwijały się coraz bardziej dynamicznie, aby były stabilne finansowo, aby dzięki temu, mogły odpowiadać na wszystkie wasze potrzeby i oczekiwania, w sposób odpowiedzialny i równy dla wszystkich. Zależy mi na tym, aby mój syn i wasze dzieci rozwijały się w pięknej uczciwej Polsce. Liczę na was – przekazał prezydent Mieczysław Kieca za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Tegoroczne wybory mają odbyć się jesienią tego roku. Dokładne terminy nie są jeszcze znane.