UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Poznajcie firmę KES POLAND

Pod koniec 2018 r. firma „KES” (Kabelové a elektrické systémy spol s.r.o.) uruchomiła swój zakład produkcyjny na terenie Wodzisławia Śląskiego. Czeskie przedsiębiorstwo obecnie zatrudnia około 160 osób, a docelowo będzie ich 240.

Kes Poland Sp. z o.o należy do czeskiego przedsiębiorstwa Kabelové a elektrické systémy spol s.r.o, a to z kolei jest częścią austriackiego koncernu ZGW Group. Firma została założona w 1992 r. Jej główna siedziba znajduje się we Wratimowie koło Ostrawy.

Kilka słów o firmie

KES specjalizuje się wopracowywaniu i produkcji okablowania samochodowego, a dokładniej wiązek kabli do nowych samochodów. Wiązki dostarczane są na zamówienia takich gigantów motoryzacji, jak: Audi, Bentley, BMW, DAF, Daimler, Ferrari, Ford, Lamborghini, Landrover, MAN, Nissan, Opel, Rolls-Royce, Seat, Škoda, Volvo czy VW. Rocznie firma produkuje około 40 milionów wiązek kabli.

 

Dlaczego Wodzisław Śląski?

- Główna siedziba firmy znajduje się w Ostrawie. Jest tam zatrudnionych ok. 1500 osób, z czego ok. 500 osób to Polacy – mówi Petr Kania, kierownik działu produkcji i logistyki. - Zainteresowanie Polaków pracą w naszej czeskiej siedzibie skłoniło nas do otwarcia polskiej filii. Wybraliśmy Wodzisław Śląski ponieważ ma świetną lokalizację. Znajduje się blisko autostrady i polsko-czeskiej granicy – dodaje. - Chcieliśmy, aby polscy pracownicy mieli możliwość szybszego powrotu do swych rodzin, do swych domów. KES POLAND bardzo intensywnie współpracuje z wodzisławskim oraz regionalnymi urzędami pracy.

 

Warunki pracy w KES

Hala produkcyjna mieści się przy ul. Pszowskiej 92, tuż za Zespołem Szkół Technicznych. Znajduje się w niej główne pomieszczenie ze stanowiskami pracy (tzw. deski montażowe i stoły), a także magazyn, biura, toalety i łazienki z prysznicami, szatnia i spore pomieszczenie kuchenne, z którego można korzystać w trakcie przerwy. Ciekawym pomysłem jest także wisząca w stołówce skrzynka skarg i pomysłów. Każdy pracownik może więc anonimowo zgłaszać swoje uwagi, pomysły. Do dyspozycji pracobiorców jest także duży parking. - Pracuję tu od stycznia bieżącego roku. Lubię tę pracę. Ludzie są tu przyjaźnie nastawieni. Wszyscy sobie pomagamy. Zarobki są zadowalające i mam blisko do domu – mówi nam spotkana w firmie pani Ania, pracownica KES.

Rekrutacja

We wrześniu ruszył kolejny nabór do wodzisławskiej filii. Firma KES POLAND poszukuje 80 pracowników. Głównie kobiet, ale istnieje możliwość zatrudnienia mężczyzn na stanowiskach mechaników i magazynierów desek. Przedsiębiorstwo oferuje czyste i ciche środowisko pracy w nowoczesnej hali bez zanieczyszczeń, na deskach montażowych. Od osób aplikujących wymagane są jedynie zdolności manualne. Nie trzeba mieć doświadczenia w podobnej branży. Przyszły pracownik może liczyć na odpowiednie przeszkolenie. Jak mówi Petr Kania: Nie wymagamy matury, wykształcenia. Potrzebujemy ludzi odpowiedzialnych i pracowitych, dających z siebie 100%.

Firma KES POLAND gwarantuje umowę o pracę, w 8-godzinnym systemie pracy. Pracownikom przysługuje 15 minut płatnej przerwy. Praca wykonywana jest na trzy zmiany. Grafik jest ustalony z góry i przewidziany na cały rok. Zdarza się również praca w soboty.

CV można dostarczyć do siedziby polskiej filii, znajdującej się w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Pszowskiej 92 lub e-mailowo na adres: p.kania@kes.cz

 Zarobki

Wynagrodzenie pracownika zatrudnionego w firmie KES POLAND wynosi 2 389 zł netto. Może on także liczyć na premie za regularne przychodzenie do pracy, za jakość wykonywanej pracy i rekrutacyjną w wysokości 500 zł. Firma daje możliwość rozwoju. Osoby ambitne, rzetelnie wykonujące swoją pracę mogą liczyć na awans na stanowisko TBI, czyli osoby, która jest uprawniona do szkolenia nowych pracowników.


Jeśli prowadzisz działalność, firmę w Wodzisławiu Śląskim. Jeśli chcesz o niej opowiedzieć lokalnej społeczności, daj nam znać. Czekamy na Twoje zgłoszenie. Pisz na adres: k.sobczak@wodzislaw-slaski.pl i k.powala@wodzislaw-slaski.pl.