UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Poznajcie firmę „Akademia Stylu Maluszka”

Wodzisławianka, która postanowiła podążyć za swoimi marzeniami i stworzyć własną markę „Akademia Stylu Maluszka”. Poznajcie Katarzynę Błędowską.

Pani Kasia prywatnie jest mamą dwóch synów w wieku szkolno-przedszkolnym. To właśnie od nich zaczęła się jej przygoda z szyciem.

- Kiedy mój słodki bobasek wyrósł i stał się szczuplutkim kilkulatkiem, szybko zorientowałam się, że zarówno jakościowo jak i pod względem wykonania odzież w tzw. "sieciówkach" jest bardzo słabej jakości. Ubrania są szyte "szablonowo", kiepsko wykończone, z niskiej jakości materiałów. A zwłaszcza dla tzw. chudzielców była potrzeba przerabiania ubrań. Jak wielu rodziców, szukałam również czegoś wyjątkowego dla swoich dzieci – tłumaczy Katarzyna Błędowska.

Wodzisławianka postanowiła stworzyć coś własnego. Pomogła jej w tym mama. - Zarówno ja jak i mama byłyśmy amatorkami i hobbystkami szycia. Pamiętam jak mama uczyła mnie szyć. Gdy byłam w szkole podstawowej, swoje pierwsze ściereczki uszyłam z dumą, a ponoć były takie krzywe - uśmiecha się pani Kasia.

Po pierwszych udanych próbach szycia dla swoich pociech nastąpił zakup pierwszych maszyn i materiałów. Zachęcona przez męża i przyjaciółkę zaczęła szyć dla chrześniaków, dzieci znajomych i sąsiadów. W pewnym momencie przyjaciółka zachęciła ją, by pasję i hobby przemienić w biznes. Później wszystko potoczyło się ekspresowo. Mocny kurs techniczny z zakresu szycia w Strefie Kroju i Szycia w Zabrzu. Zakończenie 10-letniej pracy w administracji samorządowej, złożenie wniosku do PUP o dotację na otwarcie działalności. Wielka pomoc pań z Urzędu Pracy, by wszystko potoczyło się pozytywnie, otrzymanie dotacji, otrzymanie lokalu na start… Powstała „Akademia Stylu Maluszka”.

Akademia Stylu Maluszka, którą założyła Katarzyna Błędowska, produkuje odzież niemowlęcą, dziecięcą i młodzieżową, jak również dodatki i akcesoria m.in. wkładki do wózków, pościele, zasłony, ozdoby. Szyje pełną gamę odzieży zarówno z wykrojów zakupionych, jak i ze swoich własnych zaprojektowanych i stworzonych pod konkretnego klienta. Dzianiny i tkaniny sprowadza tylko od polskich producentów, stara się, by były najwyższej jakości. Odzież jest tworzona wg konkretnego zamówienia klienta, tj. klient sam wybiera rodzaj dzianiny/tkaniny, jej kolor, fakturę oraz wzór, a także podaje indywidualne wymiary dziecka.

Obecnie markę tworzy pani Kasia i jej przyjaciółka Agnieszka Starosta. - Sami lubimy być wyjątkowi, pozwólmy naszym dzieciom być wyjątkowym. Odzież dostępna na naszym rynku jest pod względem jakości wykonania i jakości materiałów bardzo przeciętna. Prawie wszystkie marki, czy droższe, czy tańsze są importowane ze wschodu, gdzie większość materiałów jest tworzona z niskiej jakości produktu. Bardzo często spotykam się z sytuacją, gdzie dziecko jest bardzo szczupłe lub "okrąglutkie". Ciężko na naszym rynku znaleźć odzież właśnie dla takich dzieci. Sama, będąc matką dwóch synów, w takiej sytuacji się znajdowałam. Moi mali klienci także są bardzo różni. Oferuję produkt wykonany z bardzo dobrej jakości materiału, dobrany idealnie do wymiarów i potrzeb małego klienta, zgodny z panującą modą, ale przede wszystkim wygodny w użytkowaniu - wyjaśnia właścicielka „Akademii”.

źródło: Gazeta Wodzisławska