Powstanie kolejna zielona pracownia w mieście

Zielona pracownia w SP 10

Już niebawem w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śląskim powstanie eko-pracownia. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął właśnie konkurs pn. "Zielona Pracownia '2024". Miejska placówka oświatowa otrzyma na ten cel dotację w wysokości 48 tys. zł.

Zielona Pracownia 2024

70 nowych Zielonych Pracowni powstanie w placówkach oświatowych województwa śląskiego dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To efekt rozstrzygniętego konkursu pn. Zielona Pracownia '2024. Na konkurs wpłynęło 148 wniosków. Łączna suma dofinansowania wszystkich pracowni wynosi prawie 3,5 mln zł.

Celem konkursu jest utworzenie szkolnych ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. W konkursie mogły wziąć udział placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, nagrodzone we wcześniejszym konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2024”. Maksymalna kwota dotacji to 48 tys. zł. I właśnie taką kwotę przyznano Szkole Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Poniżej można zapoznać się z projektem wodzisławskiej zielonej pracowni.

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął jubileuszową, 10 edycję Konkursu "Zielona pracownia". Na liście laureatów znalazła się „Zielona Pracownia w SP nr 2 im. J. Tuwima – Pomyśl - poczuj - działaj – sprawdź”.

Szkoła otrzymała maksymalną kwotę dotacji, czyli 48 000 zł. Wcześniej WFOŚiGW w Katowicach zorganizował konkurs na opracowanie projektu „Zielonych Pracowni”, w ramach którego dodatkowo SP nr 2 otrzymała nagrodę 12 000 zł. Kwota ta została przeznaczona na pokrycie wkładu własnego w projekcie w związku z czym stworzenie pracowni nie wymaga udziału finansowego gminy.

Pracownia w SP nr 2 będzie już 3 pracownią utworzoną w wodzisławskich szkołach podstawowych w ramach konkursu „Zielona Pracownia”. W ubiegłym roku otwarta została Zielona Pracownia w SP nr 9 w ZS nr 1 – „Eko Dziewiątka” a w 2018 r. pracownia w SP nr 10 – „EKO-STACJA”.