UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Potrzebujący pomocy mogą skorzystać z ogrzewalni

Ze względu na prognozowane na najbliższe dni znaczne ochłodzenie przypominamy, że osoby bezdomne z Wodzisławia Śląskiego mogą korzystać z ogrzewalni, która znajduje się budynku kontenerowym usytuowanym przy ulicy Rzecznej, tuż przy siedzibie Straży Miejskiej.

Apelujemy do wszystkich, by nie byli obojętni, informowali służby ratownicze czy też  w miarę możliwości wskazywali osobom potrzebującym pomocy, gdzie mogą ją uzyskać. 

Ogrzewalnia została uruchomiona przez pracowników spółki …Domaro na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Funkcjonować będzie do końca marca przyszłego roku. Miejsce to przeznaczone jest dla osób, które nie mają dachu nad głową i nie mają innej możliwości zabezpieczenia się przed zimnem w nocy. W ogrzewalni bezdomny może w cieple spędzić noc, napić się gorącej herbaty i skorzystać z węzła sanitarnego, by wykonać podstawowe zabiegi higieniczne. Ogrzewalnia czynna jest codziennie w godzinach od 19.00 do 7.00. W okresie silnych mrozów czynna będzie od godziny 17.00 do 10.00.

Nad bezpieczeństwem osób bezdomnych w Wodzisławiu Śląskim czuwa wiele osób. W terenie zawsze pracują strażnicy miejscy i pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Strażnicy Miejscy podczas swoich patroli zachęcają wszystkich zainteresowanych do bezpiecznego dla zdrowia i życia przetrwania trudnych warunków zimowych. Niestety są i takie osoby, które zdecydowanie odmawiają jakiejkolwiek pomocy, wybierając alkohol i nocleg na ulicy. Nikogo nie można zmusić i siłą zamknąć w takim pomieszczeniu! Osoba potrzebująca musi wyrazić chęć udzielenia jej pomocy – informuje wodzisławska Straż Miejska.

Numery alarmowe to: 997 – Policja, 986 – Straż Miejska, 999 Pogotowie Ratunkowe, 112 – Służby Ratownicze. Pod numerem 987 otrzymamy informacje o możliwościach pomocy w zakresie noclegu czy wyżywienia.

źródło: Gazeta Wodzisławska