Porozmawijamy o mieście: Wodzisławskie Skrzaty za granicą

Wodzisławskie Skrzaty ruszyły w podróż, a mianowicie odwiedziły targi turystyczne w czeskiej Ostrawie. Wodzisław Śląski zaprezentował się podczas wspomnianego wydarzenia, promując ofertę kulturalną, sportowo-rekreacyjną oraz turystyczną. W dwunastym odcinku z cyklu podcastów rozmawiamy z prezydentem o turystyce. Czy są plany na kolejne instalacje Wodzisławskich Skrzatów? Czy Wodzisław Śląski ma potencjał turystyczny i czy w ogóle warto się promować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w nagraniu.

W dniach od 3 do 4 marca 2023 roku pracownicy Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego udali się do czeskiej Ostrawy, aby wziąć udział w targach turystycznych Dovolená 2023. Była to idealna okazja do zaprezentowania atrakcji turystycznych znajdujących się w naszym mieście. W targach udział wzięły aż z 3 kraje: Czechy, Polska i Słowacja.

- Miasto Wodzisław Ślaski prezentuje się między innymi, jako południowa brama Polski. Miasto, które odwiedza coraz więcej osób z Republiki Czeskiej i oczywiście te odwiedziny mają wielowątkowy charakter, bo związane są i z bliskością i pewnie z wieloma projektami, które realizowaliśmy, pokazując bogactwo naszych miast. Związane są też z tym ruchem o charakterze handlowym, który uzupełniany jest ruchem turystycznym, a chcielibyśmy, aby tym magnesem przyciągającym do miasta były także Wodzisławskie Skrzaty, o których wiele mówi się w Wodzisławiu Śląskim, jeszcze więcej w całej Polsce, a coraz częściej za granicą - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Podcast dostępny jest również do wysłuchania na platformie Spotify [otwiera się w nowym oknie].