Pomoc medyczna

defibrylator

W Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego pojawił się ogólnodostępny Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED), który w znaczący sposób podniesie poziom bezpieczeństwa odwiedzających Urząd klientów, osób tam pracujących, a także mieszkańców naszego miasta. Zakup automatycznego defibrylatora czyli urządzenia medycznego, które w razie zatrzymania akcji serca jest w stanie przywrócić jego pracę został w całości sfinansowany przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Urządzenie wydaje krótkie komunikaty głosowe, jak właściwie przeprowadzić akcję reanimacyjną. Po podłączeniu defibrylator automatycznie określa rytm serca poszkodowanego i dobiera odpowiednie natężenie prądu do elektrowstrząsów. Wykonanie defibrylacji za pomocą tego urządzenia jest bardzo prosta i może ją przeprowadzić każda osoba. Defibrylator wydaje proste komendy, dotyczące techniki wykonywania zabiegu, takie jak miejsce ułożenia elektrod czy naciśnięcie odpowiedniego guzika, aż po zachowanie należytych zasad bezpieczeństwa.

Urządzenie zawieszone zostało na ścianie wewnętrznej przy wejściu do budynku 4b w którym znajduje się Biuro Obsługi Klienta. Defibrylator może zostać użyty wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia i dostępny jest przez całą dobę.