UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pomoc dla bezdomnych z terenu województwa śląskiego

Wzorem lat ubiegłych, Śląski Urząd Wojewódzki informuje o przydatnym numerze telefonu 987, pod którym od listopada można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach jest dostępna bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem 987 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych jak i stacjonarnych) udzielane są informacje na temat miejsc noclegowych i jadłodajni,

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. 

Osoby bezdomne z Wodzisławia Śląskiego mogą także korzystać z ogrzewalni. Została ona uruchomiona w budynku przy ulicy Rzecznej 24 (obok Straży Miejskiej). Ogrzewalnia czynna jest codziennie w godz. od 18:00 do 8:00. W okresie silnych mrozów czas jej pracy może ulec wydłużeniu. Ogrzewalnia będzie funkcjonować do końca kwietnia przyszłego roku.