Pokażmy, że działania społeczne mają sens - konkurs

Centrum Aktywności Społecznej zaprasza wodzisławskie organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konkursie pn. „Pokażmy, że działania społeczne mają sens”. Do wygrania środki na wsparcie wydarzeń.

Nadszedł czas, aby docenić ludzi działających w wodzisławskich organizacjach pozarządowych. To często osoby z poczuciem misji społecznej oraz dużą dozą energii, które stanowią największy skarb tych organizacji.

Każdego roku ze wsparcia organizacji społecznych działających w Wodzisławiu Śląskim korzystają setki dzieci, młodzieży, dorosłych. Często robią to nieświadomie, bo niewiele z nich wie, że organizacje społeczne działają niemal wszędzie – w szkole, na boisku, w szpitalu, telewizji, teatrze czy nawet w lesie.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego oraz grupy nieformalne działające na terenie Wodzisławia Śląskiego.

Na czym polega konkurs?

W krótkim filmie wideo, trwającym nie dłużej niż 5 minut, pokażcie, kim jesteście i jak Wasze działania wpływają na rozwój większej aktywności społecznej w mieście.

Jaka jest nagroda?

Za uzyskanie:

  • 1. miejsca - wsparcie organizacji imprezy w kwocie 2 tys. zł,
  • 2. miejsca - wsparcie organizacji imprezy w kwocie 1,5 tys. zł,
  • 3. miejsca - wsparcie organizacji imprezy w kwocie 1 tys. zł

Do kiedy i gdzie należy przesłać film?

Konkurs rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia 2021 r.

Filmy można przesłać:

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w regulaminie [otwiera się w nowym oknie].

Załącznik nr 1 [otwiera się w nowym oknie]