Podziękowania z królewskiego dworu dla uczniów SP1

Wszyscy zapewne pamiętamy serwisy medialne, które donosiły o narodzinach syna Księcia i Księżnej Sussex, Księcia Archie'go. Z całego świata docierały na królewski dwór gratulacje i życzenia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zainspirowani przez nauczycielkę języka angielskiego, panią Joannę Dubiel, postanowili także przyłączyć się do życzeń i przesłać gratulacje. Na propozycję wysłania listu gratulacyjnego do brytyjskiej rodziny książęcej z okazji narodzin małego księcia, Archie'go uczniowie zareagowali entuzjastycznie. W maju w ramach nauki pisania listów formalnych w języku angielskim opracowana została multimedialna lekcja. Napisane listy były zgodne ze ściśle przyjętymi, dworskimi, formalnymi zasadami. Uczniowie wykonali też kolorowe lapbooki na  temat brytyjskiej rodziny królewskiej (również w j.ang.).    Wszystko to zostało spakowane i wysłane na oficjalny adres książąt.

Niezwykła niespodzianka spotkała nie tylko autorów listów, ale i całą społeczność szkolną, gdy okazało się, że wprost z Backingham Palace nadesłane zostały podziękowania i pozdrowienia. Radości nie było końca. To przeżycie wzbudziło w uczniach dodatkową motywację do wytężonej nauki języka angielskiego, który może być wspaniałą pasją.