UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Podsumowanie Targów Pracy dla Osób (Nie)pełnosprawnych

8 marca 2019 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się Targi Pracy dla Osób (Nie)Pełnosprawnych. Organizatorami przedsięwzięcia były jednostki Ochotniczych Hufców Pracy z powiatu wodzisławskiego oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

W Targach wzięło udział 16 wystawców, wśród których znalazły się jednostki OHP z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju oraz Czerwonki-Leszczyn. Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą przygotowaną przez lokalnych pracodawców oraz skorzystać z porad specjalistów, m.in. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Urzędu Skarbowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Państwowej Inspekcji Pracy.

W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele fundacji Imago, którzy zaprezentowali projekty skierowane do osób niepełnosprawnych.

Targi Pracy dla Osób (Nie)Pełnosprawnych odbyły się po raz pierwszy w Wodzisławiu Śląskim i cieszyły się sporym zainteresowaniem, co świadczy o tym, że takie wydarzenia są potrzebne w naszym regionie.

Targi odbywały się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Mieczysława Kiecy.

źródło: MOPS