Podróżnicze spotkanie autorskie w Bibliotece

Miejska i Powiatowa Bibliotek Publiczna w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na podróżnicze spotkanie autorskie z Krzysztofem Nodarem Ciemnołońskim, pilotem wycieczek o gruzińskich korzeniach, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc będzie ograniczona.

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

Właściciel Tamada Tour, pilot wycieczek, podróżnik o gruzińskich korzeniach i kulturoznawca. Autor ponad 170 artykułów i reportaży o Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie, Rosji i Kazachstanie (polakogruzin.pl) i ponad 60 filmów na YouTube o Kaukazie i Rosji, certyfikowany znawca wina (WSET). Życie dzieli między Polskę a Gruzję, do której pierwszy raz trafił w 2007 roku wraz z konwojem z pomocą humanitarną. Wulkan energii, pochłonięty sprawami Kaukazu 24 h na dobę. Zawsze gotowy do pomocy i zawsze w pierwszej linii w pracy z turystami. Miłośnik alternatywnej muzyki i dobrej literatury, kolekcjoner winyli. Wydał dwa tomiki wierszy w 2005 i w 2011 roku.

Kiedy po raz pierwszy zawitałem do Gruzji - kraju moich przodków - na własnej skórze przekonałem się, jak wiele prawdy kryją w sobie słowa: „Przyjechać na Kaukaz - zostawić tu swoje serce i duszę”. Zostawiłem je i szybko postanowiłem wrócić. Od najmłodszych lat drzemała we mnie jednak wielka pasja podróżowania, która wykraczała daleko poza gruzińskie granice. Mój dziadek był obywatelem Urugwaju pochodzenia żmudzińskiego, a ojciec jest obywatelem Gruzji. Również po babci odziedziczyłem gruzińskie korzenie, a po wujku z pochodzenia Gruzinie, moje drugie imię: Nodar. W podróżowaniu przyciągała mnie nieskrępowana wolność przygody, a zarazem poczucie, że nawet w najodleglejszym zakątku świata nigdy nie jestem sam - mówi o sobie podróżnik.

 

Więcej informacji na Facebooku [otwiera się w nowym oknie].

źródło: tamadatour.pl