UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Pociągiem z Wodzisławia Śląskiego nad morze

Jeśli w tym roku planujecie wyjazd nad morze to z Wodzisławia Śląskiego możecie skorzystać z połączeń bezpośrednich. PKP Intercity zwiększa liczbę połączeń w okresie wakacyjnym. Od 25 czerwca do 28 sierpnia będziemy mogli skorzystać z nocnych pociągów sezonowych PKP Intercity.

Dzięki nim rozpoczniemy podróż późnym wieczorem, a na miejscu będziemy z samego rana. Z dworca kolejowego w Wodzisławia Śląskiego dojedziemy na Hel, do Łeby, Międzyzdrojów oraz Świnoujścia. Wakacyjne przejazdy nad morze możemy zrealizować dzięki:

TLK Wydmy

  • godz. 19:26 Wodzisław Śląski - godz. 5:20 Gdańsk Główny, godz 5:24 Sopot, godz. 5:52 Gdynia Główna, godz. 7:04 Władysławowo, godz. 7:59 Hel, godz. 8:22 Łeba

TLK Wolin

  • godz. 20:02 Wodzisław Śląski –  godz. 7:20 Międzyzdroje, godz. 7:35 Świnoujście

Z Wodzisławia Śląskiego kursuje także Express Intercity „Sobieski”, który wyjeżdża o godzinie 9:55, natomiast w Gdyni Głównej będziemy już o godzinie 17:19.

W pociągach obowiązuje rezerwacja miejsc, a o zakup biletów warto postarać się z wyprzedzeniem. Bilety można zakupić na stronie PKP Intercity lub w kasie dworca kolejowego.

źródło: Gazeta Wodzisławska