PO WT

Krajobrazy pogranicza

Polsko-czeska przyjaźń nie do ugaszenia... Mimo że jednostki czeskiej i polskiej straży pożarnej, uczestniczące w tym projekcie, ćwiczyli między innymi właśnie gaszenie pożarów. Co jeszcze? Tego dowiecie się z opisu projektu.

Krajobraz kultury

Mieszkańców strefy przygranicznej bardzo wiele łączy. Jednak nawet na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy. Okazje ku temu, aby zobaczyć co nas łączy, a co dzieli, mieli uczestnicy projektu "Krajobraz kultury".

Krajobraz sportu

W dobie umiłowania internetu i przeróżnych gier komputerowych coraz mniej dzieci zajmuje się aktywnością fizyczną. Dlatego też realizowany był program "Krajobraz Sportu". Miał on na celu zachęcanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w rozwoju fizycznym.

Krajobraz wypoczynku i rekreacji

Wspólne wędrówki, poznawanie ciekawych miejsc w swoich okolicach, wymiana doświadczeń turystycznych - to wszystko wchodziło w skład projektu "Krajobraz wypoczynku i rekreacji", którego podstawowym celem było zacieśnianie współpracy mieszkańców pogranicza, pogłębianie i nawiązywanie przyjacielskich więzi, organizowanie spotkań turystycznych.

Polsko-czeska gimnastyka ciała i umysłu

Projekt ”Polsko- czeska gimnastyka ciała i umysłu” umożliwił uczniom realizację wspólnych pasji sportowych, artystycznych i edukacyjnych. Jego podstawowym założeniem było wyzwalanie aktywności uczniów, ukierunkowanej na tworzenie postaw prozdrowotnych.

Małe sąsiedzkie igrzyska

Uczniowie z Wodzisławia Śląskiego oraz Ostravy mieli okazję się bliżej poznać. W tym celu, w ramach właśnie tego projektu, zorganizowano szereg imprez sportowych i rekreacyjnych.

Literacka wiosna nad Odrą

Czy polscy i czescy pisarze czerpią wenę z tego samego źródła? Jak wygląda proces tworzenia? Tego i wielu innych rzeczy mogli dowiedzieć się uczestnicy tego projektu.