Piknik Profilaktyczny „Trzeźwo, zdrowo i sportowo”.

Prowadzenie zdrowego trybu życia bez cienia wątpliwości niesie za sobą mnóstwo różnych korzyści. Prawdą jest, że o zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać już od najmłodszych lat. Dlatego zapraszamy młodzież i dzieci na Piknik Profilaktyczny, który odbędzie się 7 września w Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Piknik zaplanowano w godzinach od 11:00-17:00. W programie przewidziano m.in. konkursy o charakterze profilaktycznym, zachęcające do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek.

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję m.in. spróbować pokonać tor z pachołków z założonymi alkogoglami. Atrakcja jest nie tylko świetną zabawą, ale pokazuje także jak bardzo alkohol zniekształca percepcję i jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdów po jego spożyciu.

Ciekawą atrakcją dla dzieci będzie sprężysta kula wypełniona powietrzem oraz dmuchana zjeżdżalnia. Jej konstrukcja gwarantuje 100% bezpieczeństwa, dobrą zabawę oraz mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Odbędą się zajęcia profilaktyczno - animacyjne w namiocie edukacyjnym, które będą nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także do nauczenia się czegoś wartościowego o otaczającym świecie.

Prowadzone będą pogadanki profilaktyczne, dotyczące takich problemów jak: uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków, dopalaczy, papierosów, zagrożenia w sieci, uzależnienia od urządzeń mobilnych, agresja i przemoc, zdrowy styl życia.

Przedstawione zostaną gabloty z atrapami starannie odwzorowanych modeli najbardziej rozpowszechnionych substancji definiowanych jako dopalacze bądź narkotyki,

Nie zabraknie upominków, odwołujących się do ogólnopolskiej akcji promującej zdrowy styl życia bez używek oraz rozwój zasobów chroniących.

Ideą imprezy jest zachęcenie społeczności lokalnej do zdrowego trybu życia, aktywności ruchowej oraz popularyzowanie idei trzeźwościowych. Kochamy swoje dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej, więc kształtujmy u nich mądre i zdrowe nawyki, realnie wpływając na ich lepszą przyszłość. Każdy wie, że zdrowy styl życia to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia.

- Pragniemy promować wzmacnianie pozytywnych zasobów chroniących u uczniów. Profilaktyka pozytywna skupia się na pozytywnym rozwoju. Są to działania ukierunkowane na rozwijanie mocnych stron i zasobów, dzięki którym młody człowiek staje się bardziej odporny na działanie czynników ryzyka, czyli bardziej przygotowany do życia w świecie różnych zagrożeń. - Małopolskie Centrum Profilaktyki.