Piknik Profilaktyczny „Trzeźwo, zdrowo i sportowo”.

Prowadzenie zdrowego trybu życia bez cienia wątpliwości niesie za sobą mnóstwo różnych korzyści. Prawdą jest, że o zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać już od najmłodszych lat. Dlatego zapraszamy młodzież i dzieci na Piknik Profilaktyczny, który odbędzie się 7 września w Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Piknik zaplanowano w godzinach od 11:00-17:00. W programie przewidziano m.in. konkursy o charakterze profilaktycznym, zachęcające do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję m.in. spróbować pokonać tor z pachołków z założonymi alkogoglami. Atrakcja jest nie tylko świetną zabawą, ale pokazuje także jak bardzo alkohol zniekształca percepcję i jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdów po jego spożyciu.

Prowadzone będą pogadanki profilaktyczne, dotyczące takich problemów jak: uzależnienia od alkoholu, narkotyków, leków, dopalaczy, papierosów, zagrożenia w sieci, uzależnienia od urządzeń mobilnych, agresja i przemoc, zdrowy styl życia.

Ideą imprezy jest zachęcenie społeczności lokalnej do zdrowego trybu życia, aktywności ruchowej oraz popularyzowanie idei trzeźwościowych.

Kochamy swoje dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej, więc kształtujmy u nich mądre i zdrowe nawyki, realnie wpływając na ich lepszą przyszłość. Każdy wie, że zdrowy styl życia to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia.

- Pragniemy promować wzmacnianie pozytywnych zasobów chroniących u uczniów. Profilaktyka pozytywna skupia się na pozytywnym rozwoju. Są to działania ukierunkowane na rozwijanie mocnych stron i zasobów, dzięki którym młody człowiek staje się bardziej odporny na działanie czynników ryzyka, czyli bardziej przygotowany do życia w świecie różnych zagrożeń. - Małopolskie Centrum Profilaktyki. |