Pasażerowie tworzą nową ofertę biletów KŚ

Nowe bilety liniowe oraz rozszerzona oferta „Biletu bez ogonka” to dwie zmiany, które poprawią komfort pasażerów przy zakupie biletów. Rozwiązania obowiązują od 15 września i zostały opracowane zgodnie z sugestiami pasażerów.

Pierwszą zmianą jest wprowadzenie sześciu nowych jednorazowych biletów liniowych. Dotyczy to takich relacji jak: Rybnik-Racibórz, Rybnik-Chałupki, Katowice-Lubliniec, Katowice-Rybnik, Katowice-Racibórz oraz Katowice-Wodzisław Śląski.

Dotychczas z taryfy liniowej w powyższych relacjach można było skorzystać łącząc ze sobą kilka „liniówek” (np. dla relacji Rybnik-Racibórz były to Rybnik-Rydułtowy i Rydułtowy-Racibórz). Stąd też Koleje Śląskie postanowiły rozszerzyć ofertę jednorazowych biletów liniowych tak, aby przejazd mógł odbyć się na jednym bilecie. Cena takiej podróży będzie taka sama, jak przy opcji łączenia „liniówek”, skróci się jednak czas sprzedaży biletów i kontroli pasażerów.

Druga istotna zmiana to rozszerzenie oferty specjalnej „Bilet bez ogonka” o możliwość zakupu biletów liniowych jednorazowych. Jest to rodzaj biletu, który pozwala w ciągu dwóch miesięcy odbyć 10 podróży w wybranej relacji. Do tej pory w ramach „Biletu bez ogonka” można było nabyć jedynie bilety z taryfy kilometrowej. Od 15 września oferta będzie obejmować również bilety liniowe.

- Dzięki tej zmianie osoby, które nie korzystają z biletów okresowych, ale jednak dosyć często podróżują Kolejami Śląskimi, będą mogły mieć niejako przy sobie od razu 10 biletów liniowych na przejazd – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas przeznaczony wcześniej na każdorazowy zakup biletów liniowych. Co więcej, przejazdami można się również podzielić z innymi podróżnymi – wystarczy wypełnić tyle okienek, ile osób odbywa podróż na danym bilecie – zachęca.

Więcej informacji o tej ofercie można znaleźć na stronie Kolei Śląskich, w zakładce Dla podróżnych – Oferty – Chcemy wyróżnić.

źródło: Koleje Śląskie