Opłać podatek przez aplikację mObywatel

Od teraz wodzisławianie w łatwiejszy sposób niż dotychczas mogą opłacić podatek od nieruchomości. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z ePłatności w aplikacji mObywatel lub z przeglądarki internetowej. Umożliwienie zapłaty za podatek poprzez płatność BLIK to nie tylko oszczędność czasu, ale także gwarancja bezpieczeństwa danych.

Przystąpiliśmy do projektu, ponieważ jako miasto jesteśmy otwarci na nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają wodzisławianom załatwianie swoich spraw w szybki i wygodny sposób. Wystarczy zalogować się w aplikacji mObywatel i posiadać kod BLIK, aby opłacić należności. To wszystko bez konieczności podawania dodatkowych danych, gdyż są one wypełniane automatycznie w aplikacji.

ePłatności w mObywatel

W ubiegłym roku w aplikacji mObywatel pilotażowo pojawiła się funkcja ePłatności, dzięki której Polacy mogą bezpośrednio w aplikacji opłacać niektóre podatki np. od nieruchomości. Nie trzeba pamiętać kwoty zobowiązania ani szukać numeru rachunku, gdyż aplikacja mObywatel samodzielnie obsłuży całą płatność oraz przypomni o zbliżającym się terminie płatności. Co ważne, w łatwy sposób możemy przeanalizować już uiszczone przy pomocy systemu opłaty.

- Korzystanie z tej funkcjonalności dla naszych podatników będzie możliwe po doręczeniu decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego i po wprowadzeniu daty potwierdzenia odbioru decyzji do systemu podatkowego. Funkcjonalność ta możliwa jest tylko dla osób fizycznych - mówi Agata Menżyk, naczelnik Wydziału Podatków Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Jak opłacić podatek od nieruchomości przez mObywatela?

Opłaty możesz dokonać w aplikacji mObywatel lub poprzez przeglądarkę internetową: