Ogólnopolskie Zawody Street Workout za nami

Pierwsza edycja Ogólnopolskich Zawodów Street Workout zakończyła się sukcesem. Zadowoleni byli zarówno uczestnicy, jak i obserwujący zmagania czołowych polskich, choć nie tylko, zawodników tej niezwykle widowiskowej dyscypliny. 13 maja na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Centrum stawiło się ponad 40 śmiałków, którzy dzięki dyscyplinie i determinacji potrafili zapanować nad idealną koordynacją własnego ciała.

Wśród nich nie zabrakło trenujących z zapałem pań. Umiejętnościami mogły pochwalić się zarówno osoby zaczynające przygodę ze street workout, jak i doświadczeni zawodnicy. Uczestników oceniali: Krystian Zdrojewski, Jarosław Kopacz i Daniel „Lisek” Lis. – Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja, cieszymy się, że pierwszą edycję możemy zaliczyć do bardzo udanych – mówią organizatorzy imprezy Michał Fryc i Mariusz Skalik i nie wykluczają, że za rok ponownie w naszym mieście spotkają się miłośnicy tej aktywności .

W pierwszej lidze najlepiej zaprezentowali się kolejno: Mateusz Zakrzewski, Rafał Bazyli i Miłosz Kubacki. Druga liga przedstawia się następująco: Dawid Zawadzki, Mateusz Durbacz i Mateusz Skonieczek. Wśród dziewczyn najwyższe noty otrzymały: Natalia Modzelewska, Aleksandra Stróżykowska i Wiktoria Sidorowicz. W kategorii „best trick” nagrodzono Artura Piekoszowskiego, a w „best combo” triumfował Rafał Bazyli.

Na pomysł zorganizowania zawodów wpadli członkowie wodzisławskiej grupy street workout – Bar Force, która propaguje zdrowy styl życia i zachęca do uprawiania sportu. Głównie poprzez pokazy, na których prezentuje swoje umiejętności. Street workout, w tłumaczeniu uliczny trening, to aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, do trenowania którego wystarczą dwa metry kwadratowe. – Sami zaczynaliśmy od pompek, podciągania. Potem można robić kombinacje. Nie ogranicza nas plan treningowy, ani nawet wyobraźnia. Nie wystarczy, że rozpiszemy sobie ćwiczenia na kartce i będziemy je wykonywać. Owszem, to przyniesie efekty, ale jak będziemy się tym bawić, to będą one większe i szybsze. Najlepiej robić to, co się lubi – dodaje Michał Fryc, który ze street workout jest związany prawie od trzech lat.

Organizatorami, prócz wspomnianej grupy, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Centrum, Urząd Miasta Wodzisław Śląski oraz LAVERT Drukarnia & Studio Reklamy. Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Mieczysław Kieca.

 

źródło: Gazeta Wodzisławska