Odbył się III Wodzisławski Festiwal Kreatywności

Twórcze myślenie jest w cenie! Ponownie przekonali się o tym uczestnicy III Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności.

W ramach realizowanej Strategii Rozwoju Wodzisławskiej Oświaty, 9 i 10 listopada odbył się III Wodzisławski Festiwal Kreatywności. W trzeciej edycji frekwencja była imponująca. Na festiwal zgłosiły się 44 drużyny. Blisko 400 uczestników zaprezentowało nieszablonowe rozwiązania postawionych im zadań. Prezentacje oceniało jury składające się z ekspertów z Akademii Twórczego Nauczyciela oraz Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności z Wrocławia.

W grupie przedszkolnej na podium stanęła drużyna z Publicznego Przedszkola nr 4, drugie miejsce zdobyła drużyna z Publicznego Przedszkola nr 16, zaś trzecie  z Publicznego Przedszkola nr 11. W kategorii uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4, drugie Szkoła Podstawowa nr 1, natomiast trzecie Szkoła Podstawowa nr 10. W kategorii uczniowie klas V-VII szkoły podstawowej na podium kolejno stanęli reprezentanci szkół podstawowych nr: 2, 3 i ponownie 3. W kategorii uczniów klas II-III gimnazjum - SP nr 28 była pierwsza, a drugie i trzecie miejsce wywalczyli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 1.

W imieniu organizatorów i uczestników Festiwalu serdecznie dziękujemy głównemu sponsorowi Marko i Markusi oraz Izbie Gospodarczej, PKO BP, firmom: Catering Jordan, Damatic, Emet-Impex, Zoolandia, Fobud, Gross za atrakcyjne nagrody.

Drużyny, które otrzymały największą liczbę punktów, zapewniły sobie udział w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination we Wrocławiu (w marcu 2018 r.), otrzymując dofinansowanie miasta na wyjazd. 

Zapraszamy do galerii w zakładce Edukacja - znajdziecie tam zdjęcia z festiwalu.

Prezentacja wszystkich grup biorących udział w festiwalu - kliknij tutaj, by pobrać.