UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Od 26 marca rozkład jazdy jak w niedzielę

Od 26 marca br. komunikacja miejska w Wodzisławiu Śląskim kursować będzie według rozkładu jazdy jak w niedzielę.

Decyzja ta została podjęta w celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa w przestrzeni publicznej oraz ze względu na nowe rozporządzenia Rządu RP.

Przypominamy, że zgodnie z zaleceniem Rządu w pojazdach komunikacji miejskiej zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących, by zachować odpowiednią odległość pomiędzy pasażerami.

Ponadto informujemy, że wszystkie autobusy przechodzą regularną codzienną dezynfekcję oraz zostały wyposażone w środki antybakteryjne dla kierowców. Wszystkie poręcze i uchwyty w pojazdach są dodatkowo dezynfekowane specjalnymi środkami do dezynfekcji. Autobusy są regularnie wietrzone, gdy temperatura zewnętrzna nie spada poniżej zera. Warto dodać, że każdy kierowca został wyposażony w jednorazowe rękawiczki lateksowe, aby ograniczyć kontakt z pasażerami podczas obsługi. Kierowcy zatrzymują się na każdym przystanku otwierając wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z guzikiem “STOPu”. W przypadku sprzedaży biletów przez kierowców firma Kłosok proponuje bezgotówkową płatność (karta płatnicza).