O starożytnym Egipcie w Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza we wtorek, 24 października na spotkanie autorskie z Ewą Kassalą. Tematem będzie starożytny Egipt, a dokładniej silne i niezależne kobiety, które władały tym państwem.

Ewa Kassala – pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka. Autorka m.in. powieści „Kleopatra” i „Portret kobiety wieku zatracenia”, „Mandragora”, „Żądze Kleopatry”, „Boska Nefretete”, „Hatszepsut”, poradników: „Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku”, „Jak być nowoczesną damą”, „Savoir-vivre przy stole”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, „W sukience do sukcesu”.

W latach 90-tych wydawała w Katowicach kwartalnik literacki „Wyrazy”, w latach 2009-2013 była współwłaścicielką bezpłatnego magazynu dla kobiet „Lady’s Club” i prowadziła Polski Dom Kreacji. Pisała scenariusze i prowadziła programy telewizyjne (m.in.”Trzecie oko” dla TVP II) i spotkania w Salonie Literackim w Katowicach.

Była koordynatorką projektów społecznych i badawczych Polsce i na świecie (m.in. dla Banku Światowego i EFS), przewodniczącą Krajowej Sieci Tematycznej EQUAL. Jest laureatką nagród i wyróżnień, m.in. „Bizneswoman roku”, „Chapeau bas” Soroptimist International, Stalowego goździka, Queen of charity i wielu innych. Społecznie prowadzi organizację pożytku publicznego Dress for Success Poland.

W literaturze i działaniach społecznych promuje silną, niezależną, nowoczesną, a równocześnie magiczną, pełną wrażliwości i empatii kobiecość.

Wstęp na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 17:00, jest bezpłatny.

źródło: Muzeum