UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

O dwóch takich, co segregowali - przedłużony termin konkursu

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu w ramach nowej ekologicznej kampanii miasta "O dwóch takich, co segregowali". Wiesz, jak można dać drugie życie odpadom wytwarzanym w domu? Jak wykorzystać np. fusy z kawy, skorupki jaja czy warzywne obierki? Pokaż nam swoje sposoby w krótkim filmie, np. nagranym smartfonem, zdobądź miejskie gadżety i szansę na nagrodę główną. Nagrania wideo można przesyłać do 11 stycznia 2021 roku.

Zasady udziału w konkursie

Krok 1. Nagraj krótki film pokazujący, jak można dać drugie życie odpadom wytwarzanym w domu (maksymalnie dwie minuty).

Krok 2. Pobierz i wypełnił oświadczenie [otwiera się w nowym oknie]. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią pobierz i wypełnij zgodę na udział w konkursie podpisany przez rodziców lub opiekunów [otwiera się w nowym oknie].

Krok 3. Zeskanuj oświadczenie.

Krok 5. Maksymalnie 2-minutowy film w formacie mp4 bądź link do jego pobrania poprzez serwis www.wetransfer.com [otwiera się w nowym oknie], a także skan oświadczenia wyślij na adres mailowy: foto@wodzislaw-slaski.pl do 11 stycznia 2021 r. (do końca dnia).

Krok 6. W temacie e-maila wpisz: Konkurs "O dwóch takich, co segregowali" oraz swoje imię i nazwisko.

Krok 7. W treści e-maila wpisz: swoje imię i nazwisko (bądź imiona i nazwiska twórców), kategorię, w której bierzesz udział, oraz informacje, w jaki sposób można się z Tobą skontaktować (numer telefonu).

Kategorie

Filmy oceniane będą przez jury w czterech kategoriach:

    • dzieci do 10. roku życia,

    • młodzież od 11. do 18. roku życia,

    • osoby dorosłe,

    • kategoria rodzinna/grupowa, czyli praca zbiorowa całych rodzin lub grup.

Nagrody

Do każdego autora powędrują miejskie gadżety. Złożone z nich nagrody główne przekażemy zwycięzcom, których wyłonimy do 15 stycznia 2021 roku. Wyniki ogłosimy za pośrednictwem strony internetowej miasta [otwiera się w nowym oknie], podstrony kampanii O dwóch takich, co segregowali [otwiera się w nowym oknie] oraz miejskiego konta w portalu Facebook [otwiera się w nowym oknie]. Z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii w Polsce, nagrody zostaną przekazane w późniejszym terminie, o którym poinformujemy za pośrednictwem miejskich social mediów i miejskiego serwisu internetowego.

Więcej informacji dot. konkursu można znaleźć w regulaminie [otwiera się w nowym oknie].

Gdzie oglądać filmy mieszkańców?

Filmy mieszkańców zamieszczane będą na miejskim kanale na YouTube [otwiera się w nowym oknie] oraz na podstronie kampanii O dwóch takich, co segregowali [otwiera się w nowym oknie]. Zapraszamy do udostępniania.

Kampania

27 listopada wystartowała ekologiczna kampania miasta "O dwóch takich, co segregowali". O dwóch, czyli o prezydencie Wodzisławia Śląskiego Mieczysławie Kiecy oraz o jego zastępcy Wojciechu Krzyżku, którzy w ramach podjętych działań kampanijnych zwracają uwagę na to, jak ważna dla nas wszystkich jest segregacja odpadów biodegradowalnych. W jaki sposób? Poprzez kilkuminutowe filmy publikowane co tydzień w sieci, m.in. na miejskim fanpage’u w portalu Facebook. Premiera pierwszego odcinka, dotyczącego odpadów bio, miała miejsce 27 listopada.

Cztery odcinki z cyklu „O dwóch takich, co segregowali” zaplanowane zostały do publikacji w każdy piątek pomiędzy 27 listopada a 19 grudnia. Zapraszamy do oglądania i udostępniania filmów, których głównym celem jest zainteresowanie mieszkańców selektywną zbiórką śmieci, bioodpadów czy kompostowaniem. - Mam ogromną nadzieję, że nowa kampania informacyjna sprawi, że nasza świadomość potrzeby segregacji odpadów będzie coraz większa. Zawsze warto walczyć o środowisko, w którym żyjemy. Dlatego też zdecydowaliśmy się na taką formę informowania o nowym systemie śmieciowym w mieście – mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

- Długo myśleliśmy nad tym, jak przyciągnąć uwagę większej liczby mieszkańców na tak istotne kwestie segregacji, odpadów bio, recyklingu. Wspólnie z pracownikami wodzisławskiego Urzędu zdecydowaliśmy, że zaangażujemy się w działania, nie tylko dając wiedzę, ale i, trochę w niecodzienny sposób, siebie, jako bohaterów krótkich, mamy nadzieję chwytających filmów – podkreśla I zastępca prezydenta Wojciech Krzyżek.

W związku z O dwóch takich, co segregowali” w różnych dzielnicach Wodzisławia Śląskiego pojawiły się m.in. billboardy i plakaty. Ruszyła też specjalna podstrona www.eko.wodzislaw-slaski.pl/o-dwoch-takich-co-segregowali [otwiera się w nowym oknie].