O czym rozmawiano podczas spotkania w Zawadzie?

21 lutego odbyło się siódme z dziewięciu zaplanowanych spotkań prezydenta Mieczysława Kiecy z wodzisławianami. Mieszkańcy pytali m.in. o remonty dróg, lokalne zabytki. Celem spotkania było m.in. uzyskanie przez prezydenta wiedzy nt. potrzeb i problemów mieszkańców dzielnicy Zawada, poznanie wniosków i inicjatyw.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele magistratu i miejskich jednostek: prezydent miasta Mieczysław Kieca, jego zastępy Izabela Kalinowska i Wojciech Krzyżek, kierownik Biura Gospodarowania Odpadami Weronika Hołomek, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Grzegorz Połomski, pełnomocnik ds. polityki organizacyjnej i bezpieczeństwa miasta Jarosław Gorzawski oraz kierownik Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów i Oczyszczania Miasta i Działu Zieleni Joanna Staniczek.

Prezydent Mieczysław Kieca podczas spotkania podsumował 2023 rok, opowiedział o planach na kolejne lata, m.in. o rozbudowie Centrum Przesiadkowego, budowie poczekalni w okolicach C.H. Karuzela i Parku Zamkowego, mówił o trwających rozmowach odnośnie do wykupu terenu koło dworca kolejowego, na którym znajduje się wieża ciśnień i jego przyszłym zagospodarowaniu, modernizacji RPRu i Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton". Po tej części przyszedł czas na dyskusję.

Mieszkańcy pytali m.in. o remonty dróg, które znajdują się na terenie dzielnicy (np. ul. Chełmońskiego, Oraczy, Kołłątaja), udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, a także pracę Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury ( przypominamy artykuł z 2023 r. "Rozwiewamy wątpliwości: czym zajmuje się DPK?" [otwiera się w nowym oknie]).