Nowy inwestor ulokuje swój zakład w mieście

Nowy inwestor - czeska firma Kabelové a elektrické systémy, spol s.r.o. ulokuje swój zakład produkcyjny w Wodzisławiu Śląskim. Przedsiębiorstwo potwierdziło tę wiadomość w piśmie przesłanym prezydentowi miasta Mieczysławowi Kiecy. Dzięki współpracy miasta i firmy, w przyszłości będzie mogła zostać stworzona nowa oferta zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Podejmując decyzję o lokalizacji zakładu, zarząd Kabelové a elektrické systémy, spol s.r.o. wziął pod uwagę trwającą od 2015 r. współpracę i wsparcie ze strony miasta, m.in. w zakresie poszukiwania hali na terenie Wodzisławia Śląskiego.

Za nami wiele spotkań i rozmów z czeską firmą Kabelové a elektrické systémy, prowadzonych w ciągu ostatnich trzech lat. Cieszę się, że ich efektem jest decyzja nowego inwestora o stworzeniu na terenie naszego miasta swojego zakładu produkcyjnego. To bardzo dobra wiadomość - mówi prezydent Mieczysław Kieca. - Liczymy na to, że obecność czeskiej firmy będzie miała wpływ na dalszy rozwój gospodarczy Wodzisławia Śląskiego. Dla mnie niezwykle ważne jest też to, że współpraca z przedsiębiorstwem będzie mogła przyczynić się do stworzenia nowej oferty zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Kabelové a elektrické systémy to firma, która została założona w 1992 r. Jej siedziba znajduje się we Vratimovie obok Ostrawy. Przedsiębiorstwo produkuje ponad 600 wyrobów, przeważnie przeznaczonych dla przemysłu samochodowego.