UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Nowi idole w WCK

Przebojowi i utalentowani – właśnie tacy okazali się uczestnicy Wodzisławskiego Festiwalu Wokalnego „Zostań idolem”. 29 listopada na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpili uczniowie wodzisławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Publiczność miała przyjemność zobaczyć 33 występy, podczas których uczestnicy prezentowali nie tylko talenty wokalne, ale również muzyczne, choreograficzne czy gimnastyczne. Ze sceny rozbrzmiewały przeboje polskich i zagranicznych wokalistów, a ciekawe aranżacje podbiły serca publiczności.

 

- Było to fantastyczne wydarzenie, zorganizowane w ramach inicjatywy lokalnej współorganizowanej i finansowanej przez WCK. Chciałbym, żeby w przyszłym roku udało nam się je razem powtórzyć - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Występom przyglądało się jury w składzie: Emilia Kopiec, Henryk Krótki i Marek Sobota, które oceniało młodych artystów w trzech kategoriach: uczniowie klas I – IV i V – VIII szkół podstawowych oraz młodzież szkół ponadpodstawowych.

 

Organizatorem wydarzenia było Wodzisławskie Centrum Kultury i Danuta Olejniczak-Paterek, która na jego realizację otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu „Inicjatywy lokalne z WCK”. Pomysłodawczyni imprezy, z racji swojego zamiłowania do śpiewu, uraczyła publiczność interpretacją kilku utworów w swoim wykonaniu.

 

Wyniki:

KAT. KLASY I – IV

1 miejsce - Anna Lizak – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

2 miejsce - Antonina Kuchcińska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
3 miejsce - Antonina Kubica – Szkoła Podstawowa nr 1

 

KAT. KLASY V – VIII

1 miejsce - Julia Chrószcz – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4

2 miejsce - Bernadeta Galwas – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2

3 miejsce - Błażej Pomiotło – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (uczestnikowi towarzyszyła Lena Ryszka z układem gimnastycznym)

 

KAT. SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

1 miejsce - Piotr Bujnowski – II LO im. ks. prof. J. Tischnera

2 miejsce - Oliwia Hudek – I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich

3 miejsce - Filip Rentfleisz - II LO im. ks. prof. J. Tischnera

 

WYRÓŻNIENIA:

Bartosz Klimek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6

Ludmiła Slian, Patrycja Gronowska – Szkoła Podstawowa nr 1

Klaudia Tomala - I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich

źródło: WCK Wodzisław Śląski