UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Nowe place zabaw w kilku dzielnicach

Jeden z placów zabaw w mieście

Już niebawem najmłodsi mieszkańcy Radlina II, Wilchw i Kokoszyc będą mogli korzystać z nowych placów zabaw. To efekt głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto Wodzisław Śląski jest właśnie na etapie wyboru wykonawcy. Do przetargu zgłoszono 13 ofert.

Przypomnijmy, mieszkańcy w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, że w naszym mieście powstaną cztery nowe place zabaw. Już niedługo pojawią się one w dzielnicach Radlin II, Wilchwy oraz Kokoszyce. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono ponad 400 tysięcy złotych.

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Radlinie II powstanie wyjątkowe miejsce do uprawiania sportu oraz zabawy. Sportowo-rekreacyjna strefa wyposażona będzie m.in. w stół do gry w szachy i warcaby, stół do gry w tenisa stołowego. Najmłodsi będą mieli sposobność zabawy w nowej piaskownicy, skorzystania z linarium oraz huśtawki.

Nowy plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia powstaną także przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Radlinie II. Teren zostanie wyposażony m.in. w huśtawki, karuzele, piaskownicę, bujak sprężynowy, orbitrek, wahadło podwójne.

Najmłodsi mieszkańcy Kokoszyce także zyskają miejsce do integracji. Na placu zabaw przy ul. Pałacowej 28 w Kokoszycach już niebawem będzie można oddawać się zabawom m.in. na huśtawkach, zjeżdżalni, karuzelach. Nie zabraknie także piaskownicy. 

Ponadto na Wilchwach na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w ramach inwestycji zostanie zamontowana m.in. huśtawka wahadłowa potrójna, karuzela tarczowa, piaskownica z domkiem.

Szczegółowe informacje nt. przetargu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego [otwiera się w nowym oknie].