Noc Bibliotek w mieście

Ruszyła ogólnopolska, ósma już edycja Nocy Bibliotek. Tegoroczna akcja odbędzie się pod chwytliwym hasłem „To się musi powieść”. Do tego corocznego wydarzenia dołączyła także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim. W naszym mieście obchody będą miały miejsce 7 i 8 października br.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.
 
Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania - ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.
 
Propozycja wodzisławskiej Biblioteki dla mieszkańców:
  • piątek, 7 października
    - godz. 17:00 - spotkanie w podróży z Asią Grzymkowską-Podolak i Jarkiem Podolak, prowadzącymi kanał "Zakochani w świecie". Pozdróżnicy zabiorą nas do Indii.
  • sobota, 8 października 
    - godz. 10:00 - joga śmiechu na dywanie z Lidką Białecką (wymagane karimaty),
    - godz. 12:00 - warsztat tatuażu artystycznego z Anną Sieńko Bhatt (obowiązują zapisy),
    - godz. 12:00 - warsztat tworzenia mandali z Sylwią Mandziuk (obowiązują zapisy).
To się musi powieść! Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Noc Bibliotek 2022 - To się musi powieść! [otwiera się w nowym oknie].