UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Niepodległa 2020 – trwa nabór wniosków

Do 9 grudnia br. można składać wnioski o dotacje z programu „Niepodległa” na dofinansowanie wydarzeń w 2020 r. O dotacje mogą się ubiegać samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe.

Na co dotacja?

Środki z programu dotacyjnego „Niepodległa" można pozyskać na organizację wydarzeń, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości.

Nabór wniosków

Realizowane w ramach programu zadania powinny wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka. Budżet programu dotacyjnego „Niepodległa” w 2020 r. wynosi 6 mln zł, a dofinansowanie projektu może wynieść od 10 tys. do 100 tys. zł (poziom dofinansowania nie może przekroczyć 85% całości budżetu zadania). Zadania powinny być zrealizowane w terminie od 1 lutego do 20 listopada 2020 r. Nabór wniosków trwa do 9 grudnia, do godz. 15.59, poprzez formularz w systemie: witkac.pl.

źródło: niepodlegla.gov.pl