UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Następne miliony pozyskane

19 lutego do Urzędu Miasta wpłynęła bardzo dobra wiadomość. Miejski projekt pn. Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych. Miasto otrzyma blisko 2,4 mln zł!

Przedmiotem wspomnianego projektu jest wymiana starych źródeł ciepła na ekologiczne. Pozyskane przez miasto z Regionalnego Programu Operacyjnego pieniądze pozwolą na realizację inwestycji w siedmiu budynkach użyteczności publicznej. Tak ważne, ekologiczne zmiany nastąpią w czterech remizach ochotniczych straży pożarnych – w Radlinie II, Zawadzie, Jedłowniku oraz Turzyczce, a także w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 17. Ostatnim budynkiem, w którym zostanie zmodernizowane ogrzewanie, jest siedziba Służb Komunalnych Miasta na ulicy Marklowickiej.

- Dzięki tym pieniądzom możemy myśleć o tak ważnych dla naszego zdrowia i nie tylko inwestycjach. To ogromne dofinansowanie, które umożliwi wymianę starych kotłów węglowych na nowe źródła ciepła w kolejnych budynkach w mieście. Z węgla przejdziemy na gaz lub pelet, w zależności od szczegółów projektu dla danego budynku. Cieszę się, bo jak wiadomo, kropla drąży skałę – mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Miasto od lat sukcesywnie termomodernizuje kolejne budynki użyteczności publicznej. Przykładami jednych z ostatnich tego typu realizacji są inwestycje przeprowadzone w budynku MOSiR Centrum przy ulicy Bogumińskiej czy Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy 26 Marca. Zadania te także zostały zrealizowane przy pomocy uzyskanych dofinansowań ze środków zewnętrznych.