"MUZYKON" przeniesiony na 2021 rok

Tegoroczny "MUZYKON" został przeniesiony na 2021 rok.

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "MUZYKON" to wydarzenie, którym Wodzisław Śląski żyje jesienią. Mając na uwadze obecną sytuację związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa w Polsce, tegoroczna edycja festiwalu została przeniesiona na przyszły rok.

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "MUZYKON" zorganizowany został w ramach projektu „Muzyka ponad granicami”. W tym roku wydarzenie zmieniło dotychczasową formułę i miało dziać się w dwóch państwach, Polsce i Czechach. 13 września udało się zainaugurować 13. już edycję "MUZYKONU". Festiwal otworzył koncert organowy Tomáša Thona, w kościele św. Mikołaja w Ludgierzowicach.

Przez wzgląd na obecną sytuację epidemiczną i wprowadzony w związku z tym szereg zakazów, organizatorzy  postanowili, że pozostałe koncerty organizowane w ramach festiwalu zostają przeniesione na przyszły rok. 

- Mimo wielkich naszych chęci nie możemy zorganizować tegorocznego festiwalu. Zmuszeni jesteśmy przenieść go na wiosnę 2021 roku. Bardzo nad tym ubolewamy, ale najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo artystów, uczestników oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację "MUZYKONU". To najlepsze rozwiązanie. Wierzę, że wiosną wrócimy ze zdwojoną siłą - mówi prezydent Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca. 

Projekt realizowany w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP.