MOSIR

MOSiR "CENTRUM"

Rada Miejska Wodzisławia Śląskiego korzystając z prawa do powoływania jednostek pomocniczych utworzyła 1 lutego 1991 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM”, funkcjonujący jako zakład budżetowy. Od 1 stycznia 2000 roku MOSiR „CENTRUM” stał się jednostką budżetową nieposiadającą osobowości prawnej.

Trzy Wzgórza

Kilkanaście zróżnicowanych atrakcji dla wszystkich pokoleń, kilka kilometrów różnorodnych ścieżek dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie oraz dla tych, którym bliska jest rodzinna rekreacja. Dużo zieleni i miejsc, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej w promieniu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset kilometrów.

Kryta pływalnia "Manta"

15 października 7 kwietnia miasto podpisało umowę na remont wysłużonego już basenu, wcześniej zapewniając sobie znaczące dofinansowanie do planowanej inwestycji: z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt pod nazwą „Przebudowa basenu MOSiR w dzielnicy Wilchwy w Wodzisławiu Śląskim – infrastruktura aktywnych form turystyki” otrzymał 65 proc. dofinansowania, czyli blisko 2,9 mln złotych oraz 1,6 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Balaton

Balaton to atrakcyjne miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne ulokowane w Wodzisławiu Śląskim. Na terenie ośrodka funkcjonuje sezonowa wypożyczalnia sprzętów wodnych, w tym rowerków oraz kajaków. Wokół Balatonu rozciąga się ścieżka zdrowia PZU oraz kilka tras rowerowych o różnym stopniu zaawansowania. Ze względu na korzystny mikroklimat, obiekt jest częstym celem wycieczek pacjentów pobliskiego Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc.

Kontakt

W razie pytań, serdecznie zachęcamy do kontaktu z pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "CENTRUM" w Wodzisławiu Śląskim: