UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

MOSIR

MOSIR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Trzy Wzgórza

Kilkanaście zróżnicowanych atrakcji dla wszystkich pokoleń, kilka kilometrów różnorodnych ścieżek dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie oraz dla tych, którym bliska jest rodzinna rekreacja. Dużo zieleni i miejsc, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej w promieniu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset kilometrów.

Kryta pływalnia "Manta"

15 października 7 kwietnia miasto podpisało umowę na remont wysłużonego już basenu, wcześniej zapewniając sobie znaczące dofinansowanie do planowanej inwestycji: z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt pod nazwą „Przebudowa basenu MOSiR w dzielnicy Wilchwy w Wodzisławiu Śląskim – infrastruktura aktywnych form turystyki” otrzymał 65 proc. dofinansowania, czyli blisko 2,9 mln złotych oraz 1,6 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Balaton

Balaton to atrakcyjne miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne ulokowane w Wodzisławiu Śląskim. Na terenie ośrodka funkcjonuje sezonowa wypożyczalnia sprzętów wodnych, w tym rowerków oraz kajaków. Wokół Balatonu rozciąga się ścieżka zdrowia PZU oraz kilka tras rowerowych o różnym stopniu zaawansowania. Ze względu na korzystny mikroklimat, obiekt jest częstym celem wycieczek pacjentów pobliskiego Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc.

Kontakt

W razie pytań, serdecznie zachęcamy do kontaktu z pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "CENTRUM" w Wodzisławiu Śląskim: