UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

MOPS ostrzega przed oszustami

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dotarło niepokojące zgłoszenie o oszustce podszywającej się pod pracownika socjalnego. MOPS apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do drzwi mieszkań.

Przebieg zdarzenia:

Jak wynika z podanych informacji, do mieszkania starszej pani - mieszkanki Wodzisławia Śląskiego zapukała kobieta, która podawała się za pracownika pomocy społecznej. Podała także, że zamierza wręczyć starszej Pani 150 zł zasiłku na leki. Kobieta starała się być wiarygodna. Udawała, że przeprowadza wywiad środowiskowy, jednakże dane zapisywała w zeszycie.

Opisane powyżej zdarzenie jest ewidentnym matactwem. Do zadań pracownika socjalnego nie należy chodzenie w terenie i oferowanie pomocy pieniężnej. Przyznanie wsparcia następuje po przeprowadzonym wywiadzie oraz na wniosek strony zainteresowanej.

W związku z powyższym pracownicy MOPS proszą o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza osoby starsze, samotnie gospodarujące. W razie pojawienia się niepokojących sytuacji, wszelkich przypadków pojawienia się osób podających się za pracowników socjalnych proszą o zgłoszenie do MOPS pod numerem tel.: 32 45 90 650 lub do Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim pod numerem tel.: 32 453 72 00.

źródło: MOPS