MOPS: Kiedy i gdzie złożyć wniosek?

Dużymi krokami zbliża się czas, w którym osoby pobierające świadczenie wychowawcze, zasiłek rodzinny i fundusz alimentacyjny, będą musiały złożyć wnioski, by nadal otrzymywać pieniądze.

Nabór ruszy od 1 sierpnia. Wypełnione formularze można składać osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim lub elektronicznie poprzez strony: www.epuap.pl, www.sekap.pl, www.empatia.mpips.gov.pl. Wniosek dotyczący świadczenia wychowawczego (500+) dodatkowo można złożyć poprzez bankowość elektroniczną oraz PUE ZUS.

- Świadczenie wychowawcze "500 plus" pobiera 3377 rodzin, zasiłek rodzinny ok. 2000 rodzin, a fundusz alimentacyjny 338 rodzin. Liczby mówią same za siebie. Spodziewamy się w sierpniu dużej liczby klientów, nie wykluczone, że trzeba będzie stać w kolejkach i uzbroić się w cierpliwość. Dlatego też zachęcamy mieszkańców do składania wniosków za pośrednictwem internetu - wyjaśnia Elwira Palarczyk, dyrektor miejskiej jednostki.

W celu usprawnienia obsługi mieszkańców uruchomione zostaną w Punkcie Obsługi Klienta MOPS dodatkowe stanowiska komputerowe, przy których będzie można złożyć wniosek elektronicznie. Tym, którzy nie będą wiedzieli, jak to zrobić, pomocy udzielać będzie specjalnie wyznaczony i przeszkolony w tym zakresie pracownik. Ponadto wzorem roku poprzedniego od 1 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wprowadzony zostanie dwuzmianowy system pracy oraz wydłużone zostaną godziny przyjmowania klientów do godziny 17:30.

Zobacz także, jak złożyć wniosek online: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line/

źródło: MOPS