Młodzieżowy Chór Miejski trzeci na międzynarodowym festiwalu

Młodzieżowy Chór Miejski CANTICUM NOVUM prowadzony przez dyrygent Emilię Kopiec, działający przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, zdobył trzecie miejsce w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Jury wyłoniło młodych wokalistów podczas przesłuchań konkursowych najpierw w I etapie w Raciborzu a następnie spośród najlepszych 128 prezentacji finałowych w Będzinie. Chórzyści po raz pierwszy zaprezentowali się przed jury największego Festiwalu Kolęd w Polsce, a nawet Europie i zostali docenieni. Wśród jury zasiadali  prof. dr hab. Jerzy Rachubiński – Akademia Muzyczna w Łodzi, prof. dr hab. Wiesław Delimat – Uniwersytet Papieski w Krakowie i ks. dr hab. Paweł Sobierajski – Akademia Muzyczna w Katowicach. Należy podkreślić, że przesłuchania konkursowe odbywały się w całym kraju oraz na Białorusi i na Ukrainie.

W XXIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie wzięło udział łącznie około 15 tyś. wokalistów i instrumentalistów co podkreśla skalę konkursu i ogromną konkurencję. Festiwal z roku na rok cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród uczestników jak i sympatyków. Dzięki transmisji live zeszłoroczne przesłuchania konkursowe zobaczyło aż 6000 osób.

źródło: Canticum Novum