UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Młodzi Panowie teatralnie w WCK

Ta doskonała czwórka artystów prosto z kabaretowej ekstraklasy postanowiła zmierzyć się z nowym gatunkiem scenicznym, tworząc przezabawny spektakl teatralny. Lany poniedziałek albo "Góro Tsy" w wykonaniu Kabaretu Młodych Panów już 21 i 22 kwietnia na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Skąd Kabaret Młodych Panów bierze pomysły na skecze? Sami twierdzą, że z życia, bo ono pisze najlepsze scenariusze. Lany poniedziałek albo "Góro Tsy" jest najlepszym dowodem na to, jak życie potrafi nas wplątać w absurdalne i śmieszne sytuacje. Dla samego kabaretu jest to nowa przygoda na scenie, a zarazem nowy etap pracy w teatrze.

- Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie kabaretowe połączone z gigantycznym doświadczeniem Jurka Bończaka, jako aktora i reżysera komedii, tworzy z tej sztuki dobrą i śmieszną farsę. My tworząc ten spektakl naprawdę dobrze się przy tym bawimy i wierzymy, że każdy, kto go zobaczy, też będzie się z nami wyśmienicie bawił - mówią kabareciarze.

Autor, Janusz Onufrowicz tak opisuje ten spektakl: To opowieść o spotkaniu czterech facetów, zabawnie nieporadnych w naszych swojskich realiach. Spotykają się w święta. Trochę przesadzają z alkoholem i wplątują się w kilka afer, w które na trzeźwo nikt by się nie wplątał. To opowieść o nas, albo przynajmniej o kimś kogo znamy. O naszych sprawach i problemach. A wiadomo, że z problemów najlepiej się wyśmiać.

Spektakl komediowy Lany Poniedziałek, albo „Góro Tsy” autorstwa Janusza Onufrowicza i w reżyserii Jerzego Bończaka publiczność będzie miała okazję zobaczyć w Wodzisławskim Centrum Kultury aż cztery razy. Artyści na scenie pojawią się 21 i 22 kwietnia o godzinie 18:00 oraz 20:30.

- Zapraszam na absolutny top polskiej sceny kabaretowej. Kabaret Młodych Panów należy dzisiaj do niekwestionowanej czołówki najbardziej oczekiwanych grup kabaertowych w naszym kraju - zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 70 zł (do końca marca), później 80 zł do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl.

W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

źródło: WCK