UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Miraż jedzie na Mistrzostwa Polski do Szczawna-Zdroju

Od 9-14 czerwca zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury weźmie udział w Krajowych Mistrzostwach IDO w tańcu show dance oraz jazz dance w Szczawnie Zdroju. Zawody organizowane są przez Polską Federację Tańca, której zespół jest członkiem od wielu lat.

W mistrzostwach weźmie udział 33 tancerzy. Stawka jest bardzo wysoka, a tancerze walczyć będą o najwyższe podium. Co roku zespół przywozi z krajowych mistrzostw złote, srebrne i brązowe medale plasując się zawsze w czołówce najlepszych zespołów w Polsce.

- Taniec show i jazz od zawsze był mocną stroną zespołu Miraż. Nasze choreografię są co roku doceniane na Mistrzostwach Polski i zdobywają wysokie lokaty. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi Lenka Krčovà, główny instruktor zespołu.

Choreografie, które zostaną zaprezentowane na zawodach przygotowały Lenka Krčovà, Klaudia Czapka oraz Izabela Rosmus. Jako solistki w kat. show dance wystąpią Julia Wolny, Nina Stec, Emilia Sopyła. W duetach show zaprezentują się Martyna Brzoza i Emilia Krzyształa oraz Małgorzat Cebula i Emilia Sopyła. Zespół zaprezentuje również choreografię pn. „Kto pierwszy rzuci kamień" w mini formacjach oraz dużą formację w stylu show pn. „Fontanna marzeń". Solówkę w stylu jazzowym zatańczy Nadia Gilner, Wiktoria Sobala, Jagoda Iglikowska, Ofelia Sobik, Zuzanna Halfar, Marta Witebska, Izabela Rosmus, Emilia Sopyła, Małgorzata Cebula oraz Nina Stec. Jazzowe duety zaprezentują Anna Kubicz z Nadią Gilner, Marta Młodrzyk z Zuzanną Halfar, Nina Stec z Antoniną Nowak, Małgorzata Cebula z Emilią Sopyłą oraz Ofelia Sobik z Hanną Łaciok. Prócz tego zespół taneczny Miraż wystartuje trzykrotnie w mini formacjach jazzowych oraz dwukrotnie w dużych formacjach. Przygotowania do zawodów trwały cały rok.

- Trzymam kciuki za powodzenie zespołu Miraż. Mam nadzieję, że tancerze wrócą do Wodzisławia Śląskiego z sukcesami, na nade wszystko w dobrych humorach z bagażem pełnym pozytywnych wspomnień – mówi Katarzyna Rokowska – Szyroki, dyrektorka Wodzisławskiego Centrum Kultury.

O wynikach Wodzisławskie Centrum Kultury poinformuje w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

 

źródło: Wodzisławskie Centrum Kultury