UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Mikołajki dla szkół i przedszkoli w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury jak co roku przygotowało dla dzieci miłą niespodziankę z okazji Mikołajek. W piątek, 6 grudnia o godz. 8:30 i 11:00 przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą mieli okazję spotkać się z wyczekiwanym gościem i otrzymać od niego upominek. Zanim jednak to nastąpi, dzieci zobaczą film „Jak zostać Świętym Mikołajem”.

To opowieść o dziewczynce o imieniu Lucia, która mieszka na północy Grenlandii. Jej tata pracuje jako Święty Mikołaj. Dziewczynka chciałaby pójść w ślady ojca i uczyć się tajników jego zawodu. Niestety tylko chłopcy mogą uczęszczać do międzynarodowej szkoły dla Mikołajów. Lucia nie daje jednak za wygraną i przekonuje dyrektora szkoły, aby pozwolił jej udowodnić, że jest tak samo dobra jak oni. By to osiągnąć, musi spełnić największe, świąteczne marzenie pewnego chłopca o imieniu Albert, a także pokonać Złego Ducha Świąt. „Jak zostać Świętym Mikołajem” to duńska produkcja trwająca 90 minut.- Jak co roku proponujemy dzieciom mikołajkowe atrakcje z upominkami i jestem przekonany, że jak co roku spodobają się one naszym najmłodszym widzom - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 18 zł (dziecko w ramach biletu otrzymuje upominek) można rezerwować e-mailowo: i.sobota@wck.wodzislaw.pl do 22 listopada.

źródło: Wodzisławskie Centrum Kultury