Miasto z myślą o Ukrainie

W czwartek, 24 lutego o godz 9:30 prezydent Mieczysław Kieca zwołał w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego sztab kryzysowy w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Prezydent wydał odpowiednie dyspozycje na wypadek kryzysu i ściśle współpracuje z wszystkimi jednostkami. Ten dzień jest w całości poświęcony kwestiom niesienia pomocy obywatelom Ukrainy. Wydarzenia na wschodniej granicy są monitorowane i na bieżąco podejmowane będą odpowiednie działania.

Przypominamy, w godzinach porannych z lądu, powietrza, a także z morza Rosja dokonała zbrojnej napaści na Ukrainę. Około godz. 4 w nocy czasu polskiego, rosyjski prezydent Władimir Putin zapowiedział rozpoczęcie operacji wojskowej. Przeprowadzono ostrzał rakietowy wokół Kijowa, Odessy i Charkowa, bomby spadły na bazy wojskowe, płoną również lotniska. W Kijowie wyją syreny, wielu obywateli ucieka z ukraińskiej stolicy, inni schodzą do schronów.

W Wodzisławiu Śląskim swój dom znalazło wielu przedstawicieli narodu ukraińskiego. Sztab kryzysowy pracuje również nad wypracowaniem stosownych rozwiązań, aby pomóc uchodźcom.