Miasto tworzy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

W Wodzisławiu Śląskim powstaje Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Po wsparcie realizacji swoich pomysłów do miasta będą mogli się zgłosić wodzisławianie, nieformalne grupy mieszkańców, stowarzyszenia, kluby czy fundacje. Środki będą przydzielane do wyczerpania puli 100 tys. zł, wygospodarowanej z wolnych środków budżetu miasta.

Fundusz to nowy pomysł z cyklu #tworzyMYwodzisław, stworzony z myślą o mieszkańcach miasta, ich kreatywności, potrzebach tworzenia, z myślą o możliwości poszerzenia oferty wydarzeń.

Środki w ramach FIO będą mogły zostać przeznaczone na kulturę oraz animację różnorodnych wydarzeń. Wśród preferowanych wydarzeń znalazły się te, organizowane z myślą o lokalnej społeczności, planowane przy wykorzystaniu miejskich obiektów, jak również nawiązujące do upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości.

Na każdy wybrany do realizacji projekt zostanie przeznaczonych maksymalnie 10 tys. zł z puli 100 tys. zł. Do organizacji pozarządowych środki będą wędrować w ramach "małych grantów".

Jak zgłosić swój projekt? Odbywa się to poprzez pisemny wniosek o "mały grant" lub pisemne zgłoszenie pomysłu w przypadku osób niezrzeszonych w organizacjach.

Wnioski i pomysły od 19 marca można zgłaszać w Biurze Kultury, Sportu i Zdrowia. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 32 459 05 35.

Zapraszamy także do zapoznania się i udostępniania prezentacji dot. Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (kliknij tutaj).