Miasto pozyskało 150 tys. zł na Klub "Senior+"

W budynku byłej restauracji „Syrenka”, zlokalizowanym na ul. Brackiej 13D, przy Ośrodku Rekreacyjnym „Balaton”, powstanie Klub "Senior+". Utworzenie i wyposażenie miejsca dedykowanego osobom starszym z Wodzisławia Śląskiego jest możliwe dzięki 150 tys. zł, jakie miasto pozyskało ze środków zewnętrznych.

Koszt całkowity inwestycji, która będzie służyć wodzisławskim seniorom, to 187 500 zł, z czego 150 tys. zł to środki, o które wnioskowało miasto.

Także dla osób niepełnosprawnych

Klub „Senior+” powstanie na paterze budynku o łącznym metrażu blisko 250 m kw. Obiekt usytuowany będzie w miejscu dostępnym dla seniorów, dostosowanym do potrzeb oraz możliwości osób niepełnosprawnych.

W Klubie znajdą się:

  • obszerne pomieszczenie ogólnodostępne (wyposażone w stoły i krzesła lub kanapy i fotele), mogące pełnić funkcję sali spotkań z funkcją (w razie potrzeb) wydzielania stref do: wykładów, oglądania TV, organizowania wieczorków tanecznych, warsztatów itp.,
  • pomieszczenie kuchenne wyposażone w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłków,
  • łazienka wyposażona w dwie toalety (dla kobiet i dla mężczyzn),
  • miejsce wydzielone na szatnię.

Dodatkowo, w ramach projektu planowane jest zorganizowanie:

  • strefy relaksu/zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, wyposażonej w kanapy, koce, regał biblioteczny,
  • punktu sanitarnego wyposażonego we wszystkie wymagane akcesoria dla osoby niepełnosprawnej,
  • drugiej łazienki dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażonej w prysznic z krzesełkiem oraz uchwyty pod prysznicem, a także toaletę dla osób niepełnosprawnych,
  • zakupu kijków do nordic walking celem spędzania przez seniorów czasu na świeżym powietrzu.

Plany

Jak poinformował Wydział Funduszy Zewnętrznych,realizacja remontu jest zaplanowana na okres maj-grudzień 2018 r. To właśnie wtedy zostaną wykonane wszelkie roboty murarskie, tynkarskie, posadzkarskie, malarskie, renowacyjne. W okresie sierpień-grudzień 2018 r. ma zostać zakupione wyposażenie Klubu.