Metropolitalne Święto Rodziny w WCK

Rodzinne Spotkanie z Astronomią czy warsztaty i zabawy dla dzieci - to tylko niektóre z działań zaplanowanych przez Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach imprezy „Rodzina razem się trzyma”. Wydarzenie wpisane w XI Metropolitalne Święto Rodziny odbędzie się w sobotę, 19 maja w WCK.

Już po raz szósty Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do wspólnej zabawy całe rodziny. Na 19 maja zaplanowano wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Nie zabraknie pokazów gigantycznych baniek mydlanych, bańkowych warsztatów czy dawki ruchu podczas zajęć Zumba Kids. WCK proponuje także malowanie twarzy, a także konkursy i zabawy rodzinne. Ciekawie zapowiada się Rodzinne Spotkanie z Astronomią - projekcja filmu, prezentacja sprzętu astronomicznego czy quest astronomiczny to tylko niektóre z propozycji tego dnia.

Organizatorzy zadbali również o miłośników kina, planując projekcję filmu o tematyce religijnej pt. „Ignacy Loyola”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Podróż po oddech”. Wstęp wolny.

- Wodzisławskie Centrum Kultury po raz kolejny proponuje ciekawe wydarzenie artystyczno-rozrywkowe kierowane do rodzin, wpisujące się w program regionalnych obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Program:

godz. 15:00 -16:30

Strefa dobrej zabawy: kosmiczne animacje dla dzieci,   pokaz gigantycznych baniek mydlanych, bańkowe warsztaty, zumba kids, malowanie twarzy, konkursy i   zabawy rodzinne np. zabawy kreatywne, wspólne budowanie rakiety, wstęp wolny, Tańczymy Szkoła Tańca i Animacji;

godz. 16:00-18:30
Rodzinne Spotkanie z Astronomią: w tym projekcja filmu popularnonaukowego z   przewodnikiem, pogadanka edukacyjna pt. "Jak zacząć przygodę z Kosmosem?" z wykorzystaniem astronomicznych pomocy naukowych, panel z pytaniami od uczestników, prezentacja sprzętu astronomicznego. Quest astronomiczny: zabawa dla rodzin w formie questu. Każda rodzina będzie miała do wykonania kilka zadań związanych z astronomią. Wstęp wolny, Astrohunters.pl;

godz. 19:15

Cykl Filmów Religijnych: „Ignacy Loyola” - dramat biograficzny - cena biletu: 10 zł  

źródło: WCK